cinema.pl Artykuły

czwartek, 23 czerwiec 2022 23:06

Nagrodzony w Wenecji film od 8 lipca w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

"Słabsze ogniwo" to meksykański thriller z udziałem Jacka Poniedziałka w głównej obsadzie. Reżyserem filmu jest Joaquín del Paso - absolwent łódzkiej PWSFTviT, a za fenomenalną ścieżkę dźwiękową odpowiadają twórcy muzyki do nagradzanego wielokrotnie serialu "Stranger Things". Film miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym MFF w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę Bisato d'oro za najlepsze zdjęcia. 

 

Reżyserem filmu jest pochodzący z Mexico City Joaquín del Paso (1986). Studiował w PWSFTviT w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki. Jego debiut fabularny „Maquinaria Panamericana" miał swoją światową premierę na Berlinale Forum w 2016 roku. „Słabsze ogniwo" to jego drugi film fabularny, którego premiera odbyła się na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji w sekcji Orizzonti, zdobywając wyróżnienie krytyków Bisato d'Oro. 

"Słabsze ogniwo" oparty jest do pewnego stopnia na osobistych doświadczeniach reżysera, gdyż jako młody chłopak uczęszczał do elitarnej szkoły dla chłopców. del Paso stworzył mocny obraz konserwatywnej kultury, która ukazuje niebezpieczny związek między władzą i religią. W jedną z głównych ról wcielił się świetny polski aktor Jacek Poniedziałek, który zagrał w filmie profesora Sztuhra. 

Utrzymane w formule thrillera „Słabsze ogniwo" jest mocną krytyką bazującego na indoktrynacji systemu edukacji, ale i uniwersalną historią o bezwzględnym sposobie kreowania przyszłych liderów.

Każdego roku uczniowie prestiżowej meksykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców udają się na specjalnie przygotowany dla nich obóz integracyjny za miastem. Pod czujnym okiem nauczycieli i księży doskonalą swój rozwój fizyczny i moralny. Celem jest przejście przez proces dojrzewania w połączeniu z Bogiem oraz w zgodzie z zasadami wspólnoty.

Młodzi bohaterowie starają się odnaleźć swoje miejsce w tej elitarnej i hermetycznej społeczności, gdzie status społeczny rodziców i kolor skóry określają pozycję dziecka. Spokój nie trwa długo, szczególnie kiedy uczestnicy obozu odkrywają dziurę w ogrodzeniu... Sytuacja ta uruchamia łańcuch tajemniczych i niebezpiecznych wydarzeń.

W KINACH OD 8 LIPCA 2022 ROKU

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 czerwiec 2022 23:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama