cinema.pl Artykuły

środa, 29 czerwiec 2022 22:57

AMADEUSZ w Teatrze Dramatycznym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W lipcu na Scenie im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy (PKiN, Plac Defilad 1) będzie można zobaczyć spektakl "Amadeusz" Petera Shaffera w reżyserii Anny Wieczur.

Trwa wiek światła i rozumu, czyli oświecenie. Antonio Salieri jest u szczytu kariery jako kompozytor na dworze Habsburgów. „Największy muzyk w mieście muzyków” - mówi o sobie. Umie korzystać z przywilejów sławy i ma idealne warunki do tworzenia. Wtedy do Wiednia przyjeżdża dwudziestosześcioletni Wolfgang Amadeusz Mozart. Genialne dziecko, którego twórczość zna cała Europa, pisze symfonie od piątego roku życia, koncerty od czwartego, w wieku czternastu lat tworzy operę. Frywolny, sprośny i niepoprawny geniusz poznaje ambitnego i wpływowego Salieriego.

Moment staje się przełomowy dla obu z nich. Mozart, wiecznie poszukujący płatnego zajęcia, na dworze cesarza tworzy swoje najwspanialsze dzieła: „Wesele Figara”, „Don Giovanniego”, „Czarodziejski flet” czy wreszcie „Requiem”. Salieri nie może pojąć dlaczego ten bezpruderyjny błazen otrzymał od Boga tak wyjątkowy dar, który czyni go nieśmiertelnym, a Salierego ledwie poprawnym. Od tej pory zrobi wszystko, by doprowadzić do jego upadku. 

Spektakl to hołd oddany muzyce, twórczości, bezkompromisowemu dążeniu do osiągnięcia absolutnego piękna. Pełne pasji przedstawienie realizowane z orkiestrą, śpiewakami i najlepszymi aktorami dramatycznymi tworzy wyjątkowe widowisko.

Więcej informacji: https://teatrdramatyczny.pl/amadeusz

Kolejne spektakle 9,10, 29, 30 i 31 lipca.  Bilety już w sprzedaży!

 

Miło również przypomnieć, że w ramach Letniego Przeglądu Teatr Dramatyczny gra cały lipiec! Repertuar jest dostępny na stronie teatru.

W obsadzie: Adam Ferency, Marcin Hycnar, Barbara Garstka, Modest Ruciński, Karol Wróblewski, Maciej Wyczański, Zbigniew Dziduch, Łukasz Lewandowski, Sławomir Grzymkowski, Agata Różycka, Konrad Szymański, Kamil Szklany, Henryk Niebudek, Marta Huptas (gościnnie)/ Justyna Bujak (gościnnie). Z udziałem orkiestry i solistów.

Reżyseria: Anna Wieczur

Dyrygent, kierownictwo muzyczne: Jacek Laszczkowski

Scenografia: Maks Mac

Kostiumy: Martyna Kander

Światła: Paulina Góral

Projekcje: Stanisław Zaleski

Ruch sceniczny: Anna Iberszer

Przekład: Maciej Stroiński

Czytany 204 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 czerwiec 2022 23:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama