cinema.pl Artykuły

sobota, 16 lipiec 2022 23:44

PIOTR ADAMCZYK na plakacie thrillera

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Piotr Adamczyk na tropie tajemnicy skrywanej przez wieki. Zobacz plakat filmu „Wrobiony”. Thriller Piotra Śmigasiewicza w kinach już 19 sierpnia.

 

Piotr Adamczyk – polska gwiazda Marvela („Hawkeye”) – w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła „Maria Magdalena w ekstazie” autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Film został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu. U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski („Kamerdyner”), Paulina Holtz („Osiecka”), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”), Luca Calvani („Zakochani w Rzymie”) oraz Torsten Voges („Big Lebowski”) i Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”). Do powstania filmu przyczynili się wybitni polscy twórcy mający na swoim koncie liczne wyróżnienia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową – Orły, w tym: odpowiadający za zdjęcia Arkadiusz Tomiak („1983”), twórca muzyki Paweł Mykietyn („Wałęsa. Człowiek z nadziei”) i montażysta Jarosław Kamiński („Zimna wojna”).

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

Tytanowa Biel (2016) - FDB

Gatunek: thriller, kryminalny

Produkcja: Polska 2022

Reżyseria: Piotr Śmigasiewicz

Scenariusz: Piotr Śmigasiewicz

Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak („Sęp”, „Obława”, „1983” – serial)

Muzyka: Paweł Mykietyn („IO”, „W imię…”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”)

Montaż: Jarosław Kamiński („Psy 3. W imię zasad”, „Zimna wojna”)

Obsada: Piotr Adamczyk („Hawkeye” – serial, „Small World”, „Listy do M. 5”), Daniel Olbrychski („Kamerdyner”, „Salt”), Paulina Holtz („Osiecka” - serial, „W rytmie serca” - serial), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, „Zakochani w Rzymie”), Luca Calvani („Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Zakochani w Rzymie”), Torsten Voges („Big Lebowski”), Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”)

Czytany 244 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 lipiec 2022 23:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama