cinema.pl Artykuły

wtorek, 19 lipiec 2022 21:35

Malkovich w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Spektakl, na który pragniemy zaprosić, jest wydarzeniem bez precedensu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. 14 sierpnia na scenie Sali Głównej NFM wystąpi bowiem jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów naszych czasów – John Malkovich. 

 

Kiedy martwy seryjny morderca wraca na scenę, aby zaprezentować swoją autobiografię podczas publicznego czytania, komedia nie jest dokładnie tym, co nas czeka. Ale czego byśmy chcieli od nowej opery/sztuki o mordercy kobiet na orkiestrę grającą na instrumentach z epoki, dwa soprany i jednego aktora?

„Oczekiwania zmieniają się całkowicie, kiedy dowiadujemy się, że John Malkovich zagra rolę Jacka, przedstawiającego swoje »Wyznania seryjnego mordercy«. Teraz możemy oczekiwać nieoczekiwanego. To też sprawiło, że odważyłem się  spróbować napisać libretto i dokończyłem je w ciągu kilku tygodni. Początek był prosty. W stand-up’owym stylu Jack przedstawia swoją książkę, którą ekstrawagancko nazwał »Piekielną komedią«. Dalej musiałem tylko wyobrazić sobie, co Jack kreowany przez Johna mógłby robić dalej. A to, co zrobił – czy to poszukiwanie prawdy? Kiedy sztuka była gotowa, reżyserowanie jej było czystą przyjemnością, zwłaszcza że dała Johnowi wiele przestrzeni do improwizacji – co oznacza ciągłe ulepszanie! John, pozostając idealnie wierny reżyserii, tekstowi i partnerom na scenie, na każdej próbie czy występie szukał nowych możliwości zaskoczenia siebie i nas. John Malkovich swoim występem osiąga ideał wszystkich sztuk dramatycznych: obecności chwili”.

 

Michael Sturminger

Martin Haselböck – dyrygent, kierownictwo artystyczne Orchester Wiener Akademie

John Malkovich – aktor

Chen Reiss – sopran

Susanne Langbein – sopran

Orchester Wiener Akademie

Wrocławska Orkiestra Barokowa

Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

Producent: Musikkonzept

Scenariusz i reżyseria: Michael Sturminger

Koncepcja artystyczna i kierownictwo muzyczne: Martin Haselböck

 

Program:

The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer

Spektakl w języku angielskim z dostępnymi napisami w języku polskim

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9058

Czytany 225 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 lipiec 2022 21:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama