cinema.pl Artykuły

piątek, 22 lipiec 2022 15:47

Mój Dramatyczny. Spotkania: Tadeusz Słobodzianek

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ramach projektu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na ostatnią już z cyklu rozmowę. W poniedziałek 25 lipca o godz. 19.00 bohaterem spotkania będzie Tadeusz Słobodzianek. Premiera na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

 

Najpierw był widzem Teatru Dramatycznego bacznie przyglądającym się legendarnej dyrekcji Gustawa Holoubka. Następnie recenzentem, który pod pseudonimem Koniecpolski zasłynął ostrością sądów. Gdy objawił się jako dramatopisarz, Teatr Dramatyczny wystawił prapremierę jego sztuki „Car Mikołaj” w reżyserii Macieja Prusa. Miał tu również epizod pracy kierownika literackiego za dyrekcji Piotra Cieślaka. Wtedy też wyreżyserował spektakl, w którym niezapomnianą rolę stworzyła Danuta Stenka. W 2012 roku został dyrektorem Teatru Dramatycznego i misja ta stała się największym jego doświadczeniem.

Rozmowę z Tadeuszem Słobodziankiem poprowadzi Wojciech Majcherek. Link do nagrania zostanie umieszczony w dniu emisji w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1RahGZkDS

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” dotychczas gościliśmy: Barbarę Krafftównę, Magdę Zawadzką, Małgorzatę Niemirską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Maję Komorowską, Danutę Stenkę, Halinę Łabonarską, Macieja Prusa, Piotra Fronczewskiego, Adama Ferencego, Janusza R. Nowickiego, Wojciecha Duryasza, Karola Strasburgera, Henryka Niebudka, Sławomira Grzymkowskiego, Mariusza Bonaszewskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jarosława Gajewskiego, Zdzisława Wardejna.

Wszystkie nagrania są dostępne na kanale Teatru Dramatycznego na YouTube: MÓJ DRAMATYCZNY NA YT

Przypominamy, że w ramach Laboratorium Dramatu do 31 sierpnia można oglądać premierowe czytania sztuk Tadeusz Słobodzianka:

"Krzew gorejący. Kwartet narodowy w XIV scenach": https://youtu.be/d9sq5Pn2D6o

"Helsinki albo montaż atrakcji w X scenach": https://youtu.be/H1V2vw9bYcM

"Cerber z Beaubourg. Seans dramatyczny w VIII scenach": https://youtu.be/EjVHsqR1b5g

 

Więcej o historii Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w wirtualnym archiwum: http://moj.teatrdramatyczny.pl/

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 lipiec 2022 15:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama