cinema.pl Artykuły

piątek, 22 lipiec 2022 17:13

Ostatni sezon cenionego przez fanów kryminału "Labiryntu" już w Polsce

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trzeci sezon Labiryntu, serialu kryminalnego, który zyskał miano czeskiej odpowiedzi na duńsko-szwedzki „Most nad Sundem”, od poniedziałku 25 lipca będzie dostępny na platformie RED GO.

 Podobnie jak w poprzednich dwóch, w trzecim sezonie Labiryntu osią akcji jest śledztwo w sprawie kilku morderstw, które połączone są jednym religijnym motywem – apostołami  Jezusa. Tym razem adwersarzem majora Remeša i jego ekipy będzie ktoś, kto od wielu lat ukrywa się przed policją, zmaga się też z Bogiem i sobą samym. Wraz z kamerą opuszczamy zabytkowe Brno i przenosimy się w rejony morawskiej prowincji, która pod pozorami „wsi sielskiej, anielskiej” skrywa mroczne tajemnicze.

Twórcą wszystkich trzech sezonów serialu Jiří Strach. Strach, który nomen omen ma na koncie kilka tytułów balansujących na granicy thrillera i horroru, jest jednym z najpopularniejszych czeskich reżyserów. Kręci zarówno dla kina, jak i telewizji. Jego najbardziej znanym filmem jest komedia familijna „Anioł Pański” z 2005 roku, który miał dystrybucję także  w Polsce. Reżyser nie wyklucza realizacji kolejnego sezonu, ale zapowiedział, że po kilku latach w telewizji chce się teraz silniej skupić na realizacjach kinowych.

Labirynt miał polską premierę 24 czerwca w RED GO. Serial zdobył popularność nie tylko w Europie. Pierwsze dwa sezony mogli zobaczyć telewidzowie z Japonii. Telewizja Czeska na targach w Cannes zawarła umowę na remake serialu z producentami z Niemiec i Holandii. Labirynt nie jest pierwszym przebojem z Czech, który można oglądać na platformie RED GO – można tam zobaczyć także Lata 90. - największy frekwencyjny hit Czeskiej Telewizji w XXI w.

Czytany 284 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 lipiec 2022 17:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama