cinema.pl Artykuły

piątek, 29 lipiec 2022 23:10

„Baby Broker” w programie 47. MFF w Toronto!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wczoraj swój program ogłosił 47. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto. W sekcji „Special Presentations” znalazł się nagrodzony w tym roku w Cannes Złotą Palmą dla najlepszego aktora film „Baby Broker”, w reżyserii Hirokazu Kore-edy.

 

Najnowsze dzieło Hirokazu Kore-edy – to wzruszająca i prowokująca historia, koncentrująca się wokół losów małego dziecka pozostawionego w oknie życia, którą tak podsumował krytyk Indie Wire – To cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytanie o kwestię etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

W 2018 roku Hirokazu Kore-eda zdobył Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes a rok później nominację do Oscara za film „Złodziejaszki”. Tym filmem potwierdził swój status światowego mistrza. W filmach takich jak „Dziecięcy świat”, „Jak ojciec i syn”, czy też „Nasza młodsza siostra” wzrusza widzów na całym świecie opowiadając historie o różnych konfiguracjach rodzinnych.

„Baby Broker” to pierwszy koreański film tego japońskiego reżysera. Film mogli już zobaczyć widzowie w Polsce, podczas MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Krytycy i publiczność zgodnie podkreślają jego duży ładunek emocjonalny, czułość i empatię, jaką reżyser obdarzył swoich bohaterów. Film zachwyca wrażliwością, humorem i lekkością w podejmowanym temacie a Kore-eda po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu historii o słodko-gorzkich rodzinnych więzach.

„Baby Broker” w kinach od 28 października.

Czytany 202 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 lipiec 2022 23:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama