cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 01 sierpień 2022 23:34

Kto jest kim w filmowej rodzinie?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Joanna Kulig i Michał Czernecki kontra rodzinny chaos! Mąż siostry żony, kuzyn ciotki czy siostra matki szwagra – jak ich nazwać? Sprawdźcie czy Joanna Kulig i Michał Czernecki odnajdą się w tym rodzinnym labiryncie.

„Każdy wie lepiej" – w kinach od 5 sierpnia.

Określanie stopnia pokrewieństwa i powinowactwa wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Czy nazwy typu paszenog albo dziewierz są dla ciebie zrozumiałe? Wiesz, jak nazywa się np. kuzyn ze strony matki lub mąż siostry żony? Jeśli nie, to koniecznie zobacz jak z tymi zagadnieniami radzą sobie filmowi Ania i Grzesiek, czyli Joanna Kulig i Michał Czernecki! „Każdy wie lepiej" – komedia o rodzinnym chaosie w kinach już 5 sierpnia. 

Najnowszy film fabularny CANAL+ ORIGINAL na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora hitów „BOGOWIE" oraz „SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ". W roli głównej, prosto z 75. Festiwalu Filmowego w Cannes –  JOANNA KULIG.

„Każdy wie lepiej" to pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!

Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie"... ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

W gwiazdorskiej obsadzie u boku Joanny Kulig zobaczymy również m.in.: Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel.

Film „Każdy wie lepiej" wyreżyserował Michał Rogalski, twórca obrazu „Gotowi na wszystko. Exterminator". Zrealizowane na światowym poziomie zdjęcia to zasługa Mariana Prokopa („Listy do M."), o kostiumy zadbała wielokrotnie nagradzana Dorota Roqueplo („Lejdis") a charakteryzacją zajął się Waldemar Pokromski („Zimna wojna").

Producentem „Każdy wie lepiej" jest CANAL+, a projekt jest kolejną fabularną produkcją pod szyldem CANAL+ Original. Producentem wykonawczym jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha („Psy 3.  W imię zasad.", „Jack Strong"), Krzysztofa Raka („Bogowie", „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) i Ingę Kruk („(Nie)znajomi", „W imię...").

 „Każdy wie lepiej" – kto jest kim w rodzinie?

https://youtu.be/qnWHPd5XEzE

 

„Każdy wie lepiej" – oficjalny zwiastun

https://youtu.be/RTaaiR9Pzqc

 

„Każdy wie lepiej" – gra małżeńska

https://youtu.be/niRiok0vIMo

 

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: komedia obyczajowa

Reżyseria: Michał Rogalski („Gotowi na wszystko. Exterminator", „Letnie przesilenie", „Ostatni akcja", „Zawsze warto" – serial)

Producent: CANAL+

Producent wykonawczy: Wonder Films

Scenariusz: Krzysztof Rak („Bogowie", „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej")

Obsada: Joanna Kulig („Zimna wojna", „Miłość jest wszystkim", „Kler"), Michał Czernecki („Jak poślubić milionera?", „Podatek od miłości", „Planeta Singli"), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina", „Rojst" - serial), Grażyna Szapołowska („365 dni", „Listy do M. 3"), Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter", „Kod genetyczny" - serial), Julia Wyszyńska („Atak paniki", „Mały zgon" – serial, „Miłość jest wszystkim"), Ewa Wencel („Powidoki", „Czas honoru" - serial), Maria Maj („Wataha" – serial, „Mój rower"), Jerzy Janeczek („Sami Swoi", „Supernova"), Krzysztof Zarzecki („Ślepnąc od świateł" – serial, „W głębi lasu" – serial

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 sierpień 2022 23:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama