cinema.pl Artykuły

sobota, 13 sierpień 2022 21:52

Rozgrzewająca serca komedia o poszukiwaniu szczęścia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Greckie wakacje” - rozgrzewająca serca komedia o poszukiwaniu szczęścia. Już 19 sierpnia do kin trafią „Greckie wakacje” - rozgrzewająca komedia o poszukiwaniu szczęścia. To najbardziej wakacyjny film tego lata! 

 

Kiedy Olive odkrywa, że jej chłopak ją zdradza, postanawia wrócić do Grecji do swojego rodzinnego domu, aby uleczyć złamane serce. Tam spotyka się z wrogością miejscowych, którzy sprzymierzają się, aby uprzykrzyć jej życie. Właśnie wtedy Olive spotyka Jeta, rezolutnego dziewięciolatka, który przychodzi jej na ratunek. Zostaje jej przewodnikiem, negocjatorem i przyjacielem, sprawiając, że Olive nadaje swojemu życiu nowy sens, a przy okazji, również dzięki nowo poznanemu facetowi, spędza najpiękniejsze greckie wakacje.

Ten film sprawi, że będziecie chciały spakować walizkę i ruszać w podróż w poszukiwaniu nowych wrażeń i przyjaźni!

To pierwszy film reżyserki Bonnie Rodini. Pomysł na historię zaczerpnęła z własnego życia. Podobnie jak główna bohaterka, także była samotną kobietą szukającą miłości.

„Greckie wakacje” opierają się na wyrazistych postaciach, więc konieczne było znalezienie odpowiednich odtwórców wszystkich ról. Kiedy w 2020 roku pojawiła się możliwość realizacji filmu, Rodinni od razu skontaktowała się z Ericą Wessels, którą wybrała kilkanaście lat wcześniej do roli Olive. Minęło 13 lat, Erica miała małe dziecko i nie była chętna, żeby się zgodzić. Uważała, że ten statek już odpłynął. Jednak udało się ją przekonać, że nadal jest idealna do roli Olive. Za tę rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym Euro Geneva.

Wyzwaniem było znalezienie odtwórcy roli chłopca – Jeta. W końcu po wielu castingach otrzymał ją Caleb Payne. Chłopiec nie otrzymał scenariusza, gdyż dla reżyserki najważniejsze było, żeby nie uczył się swoich kwestii na pamięć, by nie zabiło to jego spontaniczności i naturalność. Główni aktorzy wraz z reżyserką odwiedzali również miejsca, gdzie miały być kręcone kolejne sceny. To pomogło im poczuć klimat prawdziwych greckich wakacji.

Jak mówi reżyserka - byłabym szczęśliwa, gdyby mój film był dla widzów chwilową ucieczką, gdyby się na nim śmiali i być może uronili łzę. Wtedy uznałabym, że dobrze wykonałam swoje zadanie. Chciałabym również, aby samotne kobiety na całym świecie zobaczyły, że są inne alternatywy dla miłości, a nie tylko jej tradycyjna forma, do której się nas wychowuje i w którą wszyscy wierzymy.

Czytany 220 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 sierpień 2022 21:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama