cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 29 sierpień 2022 19:31

Miłość w kajdankach! Zobacz fragment KRYPTONIMU POLSKA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czy można poderwać lewaczkę „na narodowca"? Miłość w kajdankach i policyjnej więźniarce. Zobacz najnowszy fragment filmu „Kryptonim Polska" w kinach 2 września.

 

Miłość nie zna granic! Nawet po obu stronach ideologicznego konfliktu, nawet w kajdankach, nawet w... policyjnej więźniarce. Pola i Staszek to para zakochanych, ale ona nie wie o swoim wybranku jednego – nie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy starcie narodowców i antify pod białostockim kebabem pozwoli odkryć jej prawdę, a podlaska policja zatrzyma obie strony konfliktu, dojdzie do konfrontacji i odkrycia kart. Czy ich uczucie przetrwa tę najcięższą próbę? A może zainspirują innych do porzucenia topora wojennego? Zobaczcie najnowszy fragment filmu „Kryptonim Polska" – w kinach od 2 września!

Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. Za dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru ręczą bezbłędni aktorzy: Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury.

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

„Kryptonim Polska" – najnowszy fragment

https://youtu.be/ia9wmQMY3vw

 

„Kryptonim Polska" – zwiastun

https://youtu.be/Uy0-6XC60SE

 

„Kryptonim Polska" – pierwszy fragment

https://youtu.be/qcw9Pa3nfF0

 

„Kryptonim Polska" – drugi fragment

https://youtu.be/co129iLzVOo

 

„Kryptonim Polska" – odezwa Romana

https://www.instagram.com/p/Che6ROioX7p/

 

 

Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2021

Producent: Orphan Studio („Na chwilę, na zawsze")

Koproducent: CANAL+ Polska

Reżyseria: Piotr Kumik („Mamy to" – serial)

Zdjęcia: Piotr Śliskowski („303. Bitwa o Anglię", „Mój rower", „80 milionów")

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Obsada: Magdalena Maścianica, Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter", „Polot", „Soyer"), Borys Szyc („Król" – serial, „Listy do M. 4", „Planeta Singli 3"), Antoni Królikowski („Banksterzy", „Pętla", „Bad Boy"), Cezary Pazura („Druga połowa", „Listy do M. 4", „Psy 3. W imię zasad"), Piotr Cyrwus („Fanatyk", „Sala samobójców. Hejter", „W lesie dziś nie zaśnie nikt"), Karol Bernacki („Krew Boga", „Proceder"), Mateusz Król („Sweat", „Zenek"), Karol Kadłubiec („Klangor", „Krew Boga")

Czytany 441 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 sierpień 2022 19:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama