cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 sierpień 2022 11:48

Maciej Stuhr na planie trzeciego sezonu kultowego serialu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Belfer - Paweł Zawadzki wraca w rodzinne strony, do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec. Podejmuje pracę w lokalnym liceum. Podczas rejsu dla młodzieży organizowanego przez ojca Pawła dochodzi do tragicznego wydarzenia z udziałem jednego z uczniów. Uwikłany w sprawę Belfer rozpoczyna śledztwo na własną rękę, odkrywając też fakty związane z przeszłością swoich bliskich.

 

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na antenie CANAL+ w październiku 2016 r. Śmierć dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością Dobrowic. W tym samym czasie zjawia się tam nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły, Paweł Zawadzki. Rozpoczyna własne dochodzenie. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie powie. Belfer zostaje sam. Historia charyzmatycznego nauczyciela języka polskiego z miejsca podbiła serca widzów, krytyków i środowiska filmowego zdobywając wiele prestiżowych nagród. Serial został wyróżniony nagrodą Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ  2017 r. w kategorii „najlepszy filmowy serial fabularny”, Specjalną Telekamerą 2017 oraz statuetką Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie Roku 2016.

W drugim sezonie, który swoją premierę miał rok później, Belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. 

Premiera trzeciego sezonu serialu BELFER w 2023 roku.

Producentem wykonawczym jest Opus TV („KLANGOR”, „KRUK”). Reżyserem został Łukasz Grzegorzek ("Moje wspaniałe życie"), zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię na FPFF w Gdyni oraz nominowany do tegorocznych Orłów za najlepszy film. Autorami scenariusza są: współautorka poprzednich sezonów Monika Powalisz, Przemysław Nowakowski (Pakt) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (Klangor). Premiera już w przyszłym roku. W rolę Belfra wcielił się ponownie fenomenalny Maciej Stuhr, który otrzymał w tym roku Orła w kategorii najlepsza główna rola męska za kreację w „Powrocie do tamtych dni”. Premiera serialu w 2023 r.

Czytany 238 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 sierpień 2022 11:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama