cinema.pl Artykuły

czwartek, 01 wrzesień 2022 19:38

„King’s Land” z Madsem Mikkelsenem w dystrybucji Best Filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film „King’s Land” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej znalazł się w dystrybucji Best Filmu! To kolejna współpraca wybitnego duńskiego aktora z reżyserem „Kochanka królowej” Nikolajem Arcelem. Autorami scenariusza „King’s Land” są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jeźdźcy sprawiedliwości”).

 

Zdjęcia do filmu „King’s Land” mają rozpocząć się 5 września 2022 r. Będą kręcone w Danii, Niemczech i Czechach. Producentką tego międzynarodowego projektu jest Louise Vesth („Dom który zbudował Jack”, „Melancholia”)

Akcja filmu rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy duński król Fredirik V ogłosił, że dzikie wrzosowiska Jutlandii powinny zostać ujarzmione, zaorane i skolonizowane, aby cywilizacja mogła się rozprzestrzeniać i generować nowe podatki dla domu królewskiego. Jednak nikt nie miał odwagi zastosować się do tego dekretu, ponieważ wrzosowiska oznaczały pewną śmierć i były uważane za miejsce nawiedzane przez wygłodniałe wilki, rozbójników oraz domenę brutalnej i bezlitosnej przyrody. W 1755 roku na wrzosowiska przybył samotny luter Ludvig Kahlen, uparcie dążąc do realizacji życiowego marzenia, zdeterminowany, aby osiągnąć swój cel: wrzosowisko przyniesie mu bogactwo i honor albo go pokona.

Moja współpraca z Nikolajem Arcelem w czasie realizacji „Kochanka królowej” była cudowna, więc jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł ponownie z nim pracować, oświadczył Mikkelsen. Ma sprecyzowaną wizję tego filmu, a Anders Thomas napisał świetny scenariusz, którego brutalność i delikatność głęboko mnie poruszyła od pierwszych chwili.

Arcel dodaje: „King’s Land” będzie zapierającym dech w piersiach epickim widowiskiem, w którym obecny będzie mrok, humor, niemoc, krew, pot i szaleństwo.

 

Planowana premiera filmu – koniec 2023 roku.

Czytany 223 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2022 19:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama