cinema.pl Artykuły

czwartek, 15 wrzesień 2022 22:07

Wielka przygoda w krainie liliputów!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

GULIWER po raz kolejny rusza na ratunek swym małym przyjaciołom! Już od piątku zobacz jak prawdziwa przyjaźń pokonuje NAJWIĘKSZEGO wroga a jeszcze dziś dowiedz się więcej o tym niezwykłym podróżniku!

 

„Przygody Guliwera” po raz pierwszy ujrzały światło dzienne za sprawą powieści Jonathana Swifta napisanej w 1726 roku. Powieść ta jest zaliczana do klasyki literatury angielskiej. Książka zdobyła ogromną popularność już wkrótce po wydaniu i ukazuje się drukiem praktycznie nieprzerwanie od roku jej pierwszej publikacji.

Mało kto wie jak na imię ma główny bohater powieści. Guliwer nie jest imieniem, jest to nazwisko głównego bohatera. Dla wiernych fanów oryginału zapewne nie jest to wiedzą tajemną, że  Guliwer na imię ma Lemuel. 

Powieść ta wywarła ogromne wrażenie na całych pokoleniach, ale i na ludziach kultury i sztuki, George Orwell powiedział, że gdyby miał wybrać sześć książek, które miałyby ocaleć, podczas gdy wszystkie inne uległyby zniszczeniu, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się wśród nich.

„Podróże Guliwera” to tylko skrócona nazwa najsłynniejszej powieści autorstwa Jonathana Swifta, jej pełny tytuł brzmi „Podróże do wielu odległych narodów świata, w 4 częściach, opisane przez Lemuela Guliwera, najpierw lekarza okrętowego, później kapitana kilku statków”.

Guliwer stał się częścią kultury a powieść o jego przygodach doczekała się niezliczonych adaptacji, poczynając od pierwszego filmu z 1902 roku, przez sztuki teatralne, filmy animowane, seriale i miniseriale a na filmach fabularnych kończąc. 

 

„GULIWER” w kinach od 16 września 

Nadchodzi gigantyczna animowana przygoda łącząca w sobie klasyczną opowieść o słynnym Guliwerze Jonathana Swifta oraz zupełnie nowy pomysł na jej przedstawienie. Guliwer jest wzrostu zwykłego człowieka, a swój sukces zawdzięcza wielkiej odwadze, pewności siebie i determinacji.

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

 

ZOBACZ ZWIASTUN: https://youtu.be/YoY5ZRwi0WM

Nad wizualną stroną filmu czuwał Tony Bonilla, który pracował wcześniej przy hitach: „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu” i „Zwierzogród”, a współtwórcą scenariusza jest Michael Ryan, który ma na swoim koncie serialowe perypetie Króla Juliana z „Madagaskaru”, przygody Scooby’ego Doo czy rysunkową odsłonę „Avengers” Marvela. 

Ta wyjątkowa produkcja udowadnia, że nie trzeba być olbrzymem, aby stawić czoła wielkiemu zagrożeniu i uratować niewinną krainę. Wystarczy wielkie serce, wiara w sprawiedliwość i odwaga, która zwycięży wszystko! 

W wybranych kinach film wyświetlany będzie w ukraińskiej wersji językowej.

 

Gatunek: animacja, przygodowy

Produkcja: Ukraina, Cypr 2021

Oryginalna obsada dubbingowa: Volodymyr Dantes, Nadia Dorofeyeva, Yevhen Koshovyi („Ja, ty, on, ona”, „Sługa narodu 2”, „8 pierwszych randek”), Stanislav Boklan („Bitwa o Sewastopol”, „Sługa narodu 2”, „Sługa narodu”, „Nowy Świat”), Olexander Pikalov, Serhiy Tanchynets

Czytany 262 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 wrzesień 2022 22:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama