cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 19 wrzesień 2022 22:49

Szlakiem polskich zamków i pałaców w nowym sezonie POLSKA Z GÓRY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Odkrywanie tajemnic polskich zamków, pałaców i dworów trwa! W trzeciej odsłonie serii dokumentalnej POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE widzowie odwiedzą między innymi zamek Czocha, pałac w Nieborowie, czy liczne budowle na pograniczu Warmii i Mazur. Premiera pierwszego odcinka już w poniedziałek 19 września o 18:30 w PLANETE+ i CANAL+ online.

 

Polska jest bogata w ziemie niegdyś zamieszkiwane przez królów, książęta i magnatów. Z każdym z tych tajemniczych miejsc wiąże się historia – czasem straszna, czasem wzruszająca. W nowym sezonie serii dokumentalnej POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE widzowie dowiedzą się, jakie opowieści wiążą się z kolejnymi fascynującymi miejscami.

 

W nowym sezonie produkcji widzowie odbędą podróż m.in. do Zamku Czocha w dolnośląskiej miejscowości Sucha. Ta twierdza, której budowa rozpoczęła się jeszcze w 1241 roku, skrywa wiele tajemniczych historii – w tym te o duchach, które według pracowników do tej pory mają przemierzać korytarze zamku.

Poznamy również bliżej pałac w Nieborowie w województwie łódzkim. Ten XVII-wieczny przybytek przez większość swojej historii był własnością rodu Radziwiłłów, a przez jego pokoje przewinęły się takie postacie jak Stanisław August Poniatowski, Julian Ursyn Niemcewicz czy Jan Piotr Norblin.

 

Widzowie będą również mieli okazję do bliższego poznania zamków z pogranicza Warmii i Mazur, między innymi w Bezławkach – dawnej siedzibie krzyżackiej przerobionej na kościół, z którą wiąże się legenda o świętym Graalu.

To tylko niektóre z miejsc, które odwiedzimy w tym sezonie razem z twórcami produkcji.

Premiera trzeciego, składającego się z 8 odcinków sezonu, już w poniedziałek 19 września na PLANETE+ o 18:30 oraz w serwisie CANAL+ online.

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV. 

Czytany 181 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 wrzesień 2022 22:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama