cinema.pl Artykuły

środa, 21 wrzesień 2022 16:37

Orzeł w Kinie Camerimage

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W najbliższą sobotę 24 września o godzinie 17 w kinie Camerimage przedpremierowo wyświetlony zostanie film „Orzeł.Ostatni Patrol”. Jeden z najważniejszych polskich filmów historycznych ostatnich lat. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami – reżyserem Jackiem Bławutem i operatorką kamery Jolantą Dylewską. Darmowe zaproszenia na zamknięty seans, wszyscy chętni mogą odbierać w kasie kina w środę, czwartek i sobotę! Liczba miejsc ograniczona, dlatego warto odwiedzić Kino Camerimage już dziś.

 

Najnowsza produkcja Film „Orzeł. Ostatni Patrol” to spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Przygotowanie wiernej rekonstrukcji wnętrza okrętu ORP „Orzeł” zajęło ponad rok. W jego stworzeniu wzięli udział historycy, konsultanci oraz oficerowie i marynarze, którzy służyli na bliźniaczym okręcie ORP „Sęp”. Dzięki użyciu nowoczesnej technologii modułowej oraz zastosowaniu specjalnej platformy hydraulicznej udało się niezwykle realistycznie odwzorować zachowanie okrętu podczas wynurzeń, zanurzeń oraz w czasie wybuchów bomb głębinowych. Zdjęcia na Bałtyku zrealizowano przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i udziale jednostek z 3. Flotylli Okrętów i 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Za reżyserię filmu, w trakcie zakończonego niedawno Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodzony został Jacek Bławut. Zdjęcia do filmu to dzieło Jolanty Dylewskiej, która wcześniej współpracowała między innymi z Agnieszką Holland przy głośnym filmie „W ciemności”. Oboje artystów będziemy mieli szansę zobaczyć w sobotę w Kinie Camerimage tuż po projekcji filmu podczas spotkania, które poprowadzi filmoznawca Radosław Osiński. Główną rolę w filmie „Orzeł. Ostatni Patrol” zagrał urodzony w Inowrocławiu Tomasz Ziętek, obok niego na ekranie zobaczymy między innymi Mateusza Kościukiewicza, Rafała Zawieruchę, Adama Woronowicza, Antoniego Pawlickiego, Tomasza Schuchardta, Filipa Pławiaka, Tomasza Włosoka i wielu innych.

 

 

 

Film swoją oficjalną premierę będzie miał dopiero w połowie października, w Toruniu obejrzeć go będzie można przedpremierowo dzięki uprzejmości producentów i polskiego dystrybutora. Darmowe zaproszenia na wydarzenie wszyscy chętni odbierać mogą w kasie Kina CAMERIMAGE w środę i czwartek w godzinach 16.30 -19.30 oraz w sobotę od godziny 13.30. W piątek 23 września w budynku Fundacji Tumult odbywać się będzie Festiwal NADA, odbiór zaproszeń na film „Orzeł. Ostatni patrol” tego dnia będzie niemożliwy. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia. Początek projekcji filmu w sobotę o godzinie 17

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Więcej informacji na temat Jolanty Dylewskiej pod adresem: https://culture.pl/pl/tworca/jolanta-dylewska

Więcej informacji na temat Jacka Bławuta pod adresem: https://culture.pl/pl/tworca/jacek-blawut

Zwiastun filmu „Orzeł. Ostatni Patrol”: https://youtu.be/cTqyL-yRY6E

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2022 16:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama