cinema.pl Artykuły

piątek, 23 wrzesień 2022 16:57

Fiński kandydat do OSCARA w kinach już 30 września

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film "DZIEWCZYNY" Alli Haapasalo to fińska komedia, która opowiada o trudach dojrzewania i odkrywaniu samego siebie. Film zdobył m.in. nagrodę publiczności podczas festiwalu filmowego Sundance, są także fińskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny.

 

We wtorek, 27 września w warszawskiej KINOTECE odbędzie się pokaz filmu połączony ze spotkanie. Seans rozpocznie się o 19:00. Gościniami będą m.in. Ambasadorka Finlandii, pani Päivi Laine oraz Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca fundacją Sexed.pl. 

"Dziewczyny" to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności. Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

Jak sobie radzić w ciężkich momentach, z buzującymi hormonami? Jak przejść przez ten proces i móc być sobą? Na te oraz inne pytania odpowiedzą wyjątkowe gościnie, które wezmą udział w spotkaniu odbywającym się 27 września w warszawskiej KINOTECE. 

W spotkaniu wezmą udział: Ambasadorka Finlandii, pani Päivi Laine, Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca fundacją Sexed.pl, Zofia Krawiec, artystka, kuratorka, autorka książki „Miłosny Performans" i podcastu „Pożądane Tematy" oraz Kinga Kozaczka, założycielka stowarzyszenia Szwedzki Stół Filmowy zajmującego się promocją kultury skandynawskiej. 

W polskich kinach film będzie można zobaczyć już od 30 września. 

Czytany 141 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 wrzesień 2022 17:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama