cinema.pl Artykuły

niedziela, 25 wrzesień 2022 14:00

PLENEROWA WYSTAWA ZDJĘĆ Z FILMU „SERCE DĘBU”!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego UW obok Łazienek, wzdłuż al. Ujazdowskich w Warszawie, będzie można podziwiać plenerową wystawę fotosów z filmu „Serce dębu”. Wystawa potrwa od 23 września do 2 października. Następnie pojedzie w dalszą podróż do innych polskich miast (na początek do Olsztyna).

 

Ale to nie wszystko, wystawę w mniejszym formacie będzie można oglądać również w wybranych kinach studyjnych - Wrocław Nowe Horyzonty, Chełmno Rondo, Częstochowa OKF Iluzja, Stacja Falenica, RCK Piła, Charlie Łódź, Elektrownia Radom, Kinoteka Warszawa, ADA Warszawa czy Astra Oborniki (lista kina jest na bieżąco aktualizowana).

„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Intrygi pomiędzy kilkoma bohaterami rozgrywają się na przestrzeni różnych pór roku. Na tej roślinnej monadzie każdy ma do odegrania jakąś rolę. Na tym drzewie każdy ma swoje miejsce. Na czubku drzewa – sójka – jak woźny ostrzega, że zbliża się niebezpieczeństwo. U podnóża drzewa niekwestionowanym szefem jest wiewiórka. Pod ziemią polne myszy doświadczają zalania nory podczas raptownej burzy. Muszą odnaleźć wszystkich członków rodziny zanim zaczną zbierać żołędzie na zimę. Maleńkie ryjkowce miały szczęście podczas pogodowej anomalii. Patrząc z ich perspektywy – przeżyły najgorsze tsunami, jakie może sobie wyobrazić człowiek. Mieszkańcom dębu zagrażają też inne niebezpieczeństwa. Suspensu nie powstydziłby się Hitchcock.

 

Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.

 

Z okazji kinowej premiery filmu „Serce dębu” (7 października) wraz z Fundacją Las na Zawsze planujemy wiosną 2023 roku posadzić nowy las! Z każdego zakupionego biletu na film „Serce dębu” część kwoty zostanie przeznaczona na akcję sadzenia lasu. Posadź z nami las! 10 biletów - to 1 m2 lasu!

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 25 wrzesień 2022 14:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama