cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 26 wrzesień 2022 17:49

MADS MIKKELSEN NA PLANIE FILMU THE BASTARD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Duńskie studio produkcyjne Zentropa opublikowało pełną obsadę nowego epickiego dramatu kostiumowego w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem reżysera Nikolaja Arcela pt. THE BASTARD (wcześniejszy tytuł roboczy: KING’S LAND). Równocześnie udostępniono pierwsze zdjęcia z planu.

 

Poza Madsem Mikkelsenem i Amandą Collin, którzy grają główne role w filmie wystąpią również m. in. Simon Bennebjerg, Gustav Lindh, Kristine Kujath Thorp, Magnus Krepper oraz Morten Hee Andersen.

Wcześniej, podczas Festiwalu w Cannes, ogłoszono, że światowej sławy aktor Mads Mikkelsen (FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORA, 2022, NA RAUSZU 2020) oraz utalentowana aktorka Amanda Collin (WYCHOWANE PRZEZ WILKI 2020-22) wystąpią w rolach zubożałego Kapitana Ludviga Kahlena oraz pełnej życia Ann Barbary, a dziś możemy z przyjemnością ogłosić pozostałych członków obsady.

U boku Mikkelsena i Collin zagrają młode talenty kina skandynawskiego. Do obsady dołączyła grupa utalentowanych młodych artystów takich jak Simon Bennebjerg (BORGEN, 2022; THE PACT, 2021), który wcieli się w postać Frederika de Schinkel, lokalnego właściciela ziemskiego i arcywroga postaci granej przez Madsa Mikkelsena, czyli Ludviga Kahlena.

Utalentowana norweska aktorka Kristine Kujath Thorp zagra kuzynkę Frederika de Schinkel, Edel Helene, uwikłaną w morderczą walkę o władzę i miłość, którą toczą Shinkel i Kahlen. Kujath Thorp znana jest z komediodramatu NINJABABY (2021), który zdobył nagrody w Berlinie oraz na SXSW, a ostatnio można było ją podziwiać w pokazywanym w oficjalnej selekcji w Cannes filmie SICK OF MYSELF (2022) oraz w pokazywanym w oficjalnej selekcji w San Sebastian THE GREAT SILENCE (2022).

W filmie wystąpi również zdobywca nagrody dla obiecującego młodego aktora na EFP 2021 Gustav Lindh (JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI 2021, KRÓLOWA KIER, 2019), którego zobaczymy jako nieoczywistego sprzymierzeńca Kahlen’a – pastora Antona Eklunda.

Film, uznaje się za jedną z największych produkcji Zentropy ostatnich lat (budżet 8 milionów euro). Scenariusz filmu Arcel napisał wspólnie z innym uznanym duńskim scenarzystą i reżyserem Andersem Thomasem Jensenem (JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI, 2020) na podstawie duńskiego bestsellera pt. „Kaptajnen og Ann Barbara” z 2020 roku. Producentem filmu jest Louise Vesth z Zentropa Entertainments.

Adaptacja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk.

To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

 

Zdjęcia do THE BASTARD powstają właśnie w Danii, Niemczech i Czechach.

Premiera planowana jest na jesień 2023 roku.

Czytany 301 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 wrzesień 2022 18:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama