cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 26 wrzesień 2022 18:07

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W niedzielę, 25 września 2022 roku podczas finału programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” wyłoniono młodą wokalistę, która będzie reprezentowała nasz kraj w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022 w Armenii.

 

W finale wystąpiło czworo laureatów, troje zwycięzców odcinków tej edycji: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz – zdobywczyni pierwszego w historii programu Złotego Biletu. Wykonawców w studiu wspierały gwiazdy: Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki.

 

W pierwszej części finału każdy z uczestników zaprezentował piosenkę, zgodną z tematem wygranego przez siebie odcinka. Widzowie oraz jury zdecydowali, że do finałowej dogrywki dostali się: Aleksander Maląg i  Laura Bączkiewicz. W ścisłym finale młodzi wykonawcy zaśpiewali utwory przygotowane specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. 

 

O wygranej Laury Bączkiewicz, a tym samym o uzyskaniu przez nią możliwości reprezentowania Polski podczas Eurowizji Junior 2022 zadecydowali widzowie w głosowaniu sms oraz jurorzy. Laura Bączkiewicz zaśpiewała piosenkę pt. „To The Moon”. 

Laura Bączkiewicz śpiewała w odcinku OneRepublic „Run”. Ma 11 lat. Mieszka w Koninie. Chodzi do 4 klasy Szkoły Podstawowej w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit.  Uwielbia muzykę oraz dubbing. Dubbinguje od ponad 2 lat w różnych bajkach, serialach i  filmach. 

W programie „The Voice Kids” 5 (2021/2022) Laurze udało się znaleźć w finałowej dziewiątce programu.  

Czytany 127 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 wrzesień 2022 18:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama