cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 październik 2022 12:13

Koniec zdjęć do "Różyczki 2"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Właśnie padł ostatni klaps na planie „Różyczki 2”, najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego. – Teraz czas na montaż, udźwiękawianie i całą postprodukcję – mówi reżyser. Premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok. Zdjęcia do „Różyczki 2” realizowano głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.

 

Produkcja jest kontynuacją znakomitej „Różyczki”, nagrodzonej trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk) oraz Złotym Klakierem (nagroda publiczności), a także Orłem za najlepszą rolę męską.  

Film odkrywa dramatyczną prawdę o przeszłości rodziny głównej bohaterki, Kamili Sakowicz. Niespodziewanie odkryte tajemnice, zmuszą ją do przewartościowania całego życia i dokonania trudnych wyborów.

– Przypomnę, że „Różyczka” nosiła w zakończeniu ukryte pytanie, na które widzowie chcieli poznać odpowiedź: kto jest ojcem dziecka Kamili Sakowicz? Zapewniam, że „Różyczka 2” da odpowiedź i zaspokoi ciekawość publiczności – dodaje Kidawa-Błoński  

Mimo iż od premiery „Różyczki” minęło 12 lat, reżyser nie miał problemów ze skompletowaniem obsady. Odtwórcy głównych ról nie wahali się nawet przez chwilę. Możliwość udział w tym projekcie filmowym, odebrali jako nobilitację. Na ekranie ponownie zobaczymy Magdalenę Boczarską, Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka.

– Nie miałam żadnych wątpliwości. Zwłaszcza, że praca na planie pierwszej „Różyczki” była dla mnie wyjątkową przygodą – przyznała Magdalena Boczarska, odtwórczyni głównej, podwójnej roli. 

Warto także nadmienić, że w „Różyczce 2” zagrał Mateusz Banasiuk, prywatnie partner Magdaleny Boczarskiej. – Kiedy zadzwonił reżyser i zaproponował mi udział w kontynuacji „Różyczki”, poczułem ogromną radość. Zwłaszcza że jestem wielkim fanem pierwszej części (…). Czuję, że „Różyczka 2” to bardzo ważny etap na mojej drodze aktorskiej – powiedział Mateusz Banasiuk.

 

 ****

Obsada: Magdalena Boczarska, Janusz Gajos. Robert Więckiewicz, Mateusz Banasiuk, Maria Seweryn, Jacek Braciak i inni

 

Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński

 

Scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik

 

Zdjęcia: Łukasz Gutt

 

Charakteryzacja: Waldemar Pokromski 

 

Kostiumy: Elżbieta Radke i Anna Trzeciak

 

Scenografia: Agnieszka Bartold

 

 

 

Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films

 

Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

 

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Czytany 189 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 październik 2022 12:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama