cinema.pl Artykuły

piątek, 14 październik 2022 12:00

Serial BABYLON BERLIN wraca z nowym sezonem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Akcja kolejnej odsłony głośnego serialu detektywistycznego Babylon Berlin toczy się w schyłkowym okresie Republiki Weimarskiej. W czwartym sezonie wracamy do Berlina na początku mrocznych lat 30. Dwa pierwsze odcinki nowego sezonu zadebiutują w HBO Max w Polsce już w najbliższą niedzielę, 9 października. 

 

Akcja trzech pierwszych sezonów Babylon Berlin toczyła się w Berlinie w ostatnich dniach szalonych lat 20. Tłem przedstawionych w czwartej części wydarzeń będzie chaos wczesnych lat 30. i powolny upadek Republiki Weimarskiej. 

Berlin. Rok 1930. Szalone lata 20. kończą się krachem giełdowym, który wywołuje globalny kryzys. Rozpoczyna się nowe dziesięciolecie. W Niemczech wyraźnie zmienia się klimat, a na horyzoncie pojawia się widmo kryzysu. Na giełdowym krachu wzbogacili się nieliczni, w tym przemysłowiec Alfred Nyssen, który inwestuje zyski i ma wielkie ambicje wychodzące poza cały świat. Chaos, który ogarnął miasto sprzyja wielu dziwnym postaciom. Jedną z takich osób jest amerykański gangster Abe Goldstein, który publicznie obnosi się ze swoim bogactwem i gorączkowo szuka pewnego cennego przedmiotu. Wiele osób gwałtownie zubożało i zasiliło szeregi pozbawionych złudzeń i nadziei bezdomnych. Taki właśnie los spotkał Toni, która żyje i walczy o przetrwanie na ulicach Berlina wraz z grupą swoich rówieśników. To bardzo martwi jej siostrę Charlotte i sprawia, że dziewczyna coraz częściej podejmuje ryzyko, przez co może stracić swoją pracę. Gereon prowadzi nowe śledztwo, a tropy jednoznacznie wskazują na środowisko bokserów, które ma politycznie powiązania z bojówkarzami z SA. Pomimo zamętu i chaosu w mieście nadal są ludzie, którzy próbują zaprowadzić w nim ład i porządek. Jest to walka z wiatrakami, bo wszystko wskazuje na to, że  już niedługo naziści przejmą w kraju władzę.

- Prowadzona przez gangsterów wojna, która toczy się na ulicach Berlina zabiera widzów w bardzo mroczną dekadę w historii Niemiec. Akcja najnowszego sezonu rozpoczyna się w sylwestra 1930 roku - wyjaśniają producenci Stefan Arndt, Uwe Schott i Michael Polle. - Bardzo cieszymy się, że znów zobaczymy na ekranie Charlotte i ludzi z jej otoczenia, a także dobrze znane nam z wcześniejszych sezonów wątki i bohaterów, którzy znajdą się w nowych dla nich okolicznościach, a ich losy będą wzbudzać w nas wielkie emocje - dodają.

W rolach głównych w serialu Babylon Berlin po raz kolejny zobaczymy Volkera Brucha jako inspektora berlińskiej policji Gereona Ratha i Liv Lisę Fries jako jego asystentkę Charlotte Ritter. W czwartym sezonie występują także znani z wcześniejszych części aktorzy, w tym m.in. Benno Fürmann, Lars Eidinger i Hannah Herzsprung. W najnowszej części do obsady dołączyli Mark Ivanier jako gangster Abe Goldstein, Barbara Philipp, Moisej Bazijan, Ronald Kukulies, Thomas Arnold, Lenn Kudrjawizki, Hannes Wegener i Max Raabe.

Nad scenariuszem najnowszego sezonu pracował zespół, w którego skład wchodzą Achim von Borries, Bettine von Borries, Henk Handloegten, Khyana El Bitar i Tok Tylwer. Tak jak wcześniej kolejne odcinki wyreżyserowali Henk, Handloegten, Achim von Borries i Tom Tykwer. Ścieżkę muzyczną skomponowali Tom Tykwer i Johnny Klimek, a ich utwory wykonują Max Raabe, Meret Becker oraz znany zespół Meute.

Serial Babylon Berlin został wyprodukowany przez X Filme Creative Pool we współpracy z ARD Degeto, Sky i Beta Film. Współproducentami serialu są Christoph Pellander i Carolin Haasis (ARD Degeto), Frank Jastfelder i Lucia Vogdt (Sky Deutschland). Obowiązki producentów wykonawczych ze strony X Filme pełnią Stefan Arndt, Uwe Schott i Michael Polle, a współproducentami z ramienia spółki  Beta Film są Jan Mojto, Dirk Schürhoff i Moritz Herzogenberg. Najnowszy sezon został zrealizowany przy finansowym wsparciu Medienboard Berlin-Brandenburg, Film- und Medienstiftung NRW i Niemieckiego Funduszu Filmowego.

Premiera nowego, czwartego sezonu serialu Babylon Berlin odbędzie się w HBO Max już 9 października. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki nowego sezonu. Czwarty sezon liczy 12 odcinków.

 

Wszystkie poprzednie sezony Babylon Berlin są dostępne w HBO Max.

Czytany 226 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2022 12:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama