cinema.pl Artykuły

wtorek, 08 listopad 2022 17:58

Zalać się w trupa i odlecieć przy pomocy białego proszku, gdy ksiądz patrzy!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

18 listopada na ekrany kin wejdzie grzeszna komedia gangsterska „Nie cudzołóż i nie kradnij”. W obsadzie zobaczymy najciekawszych obecnie polskich aktorów, m. in. Mateusza Banasiuka i Mariusza Drężka, których postaci wielokrotnie przekraczają wszelkie granice. Dla niektórych widzów seans będzie profanacją, skandalem i obrazą wszelkich świętości. Inni jednak dostrzegą w nim głębszy sens i ciekawe pytania postawione przez autora scenariusza i reżysera – Mariusza Kuczewskiego.

 

Twórca w lekki i dowcipny sposób przemyca tematy dotyczące losu i przeznaczenia – co nami kieruje i jaki mamy wpływ na swoje życie. Co jest konsekwencją naszych decyzji, a co przypadku? A może decyzje o tym, jak ma wyglądać nasze życie, już dawno zapadły? Takie rozważania są fundamentem „Nie cudzołóż i nie kradnij”, a niezwykle dynamiczna i zaskakująca fabuła pozwala na przedstawienie ich w sposób atrakcyjny dla widza.

 

Nie spodziewałem się aż tak dobrego scenariusza. Dopiero po przeczytaniu go, dowiedziałem się, że jego autor ma za sobą kilka zrealizowanych hitów, m.in. serię „Listy do M.” czy „Dawida i elfy”. Natomiast od razu wiedziałem, że napisał go ktoś, kto ma dużą wiedzę o filozofii i religii. – mówi Banasiuk.

 

Na skutek niewyobrażalnych wręcz zrządzeń losu, Patryk grany przez Mateusza Banasiuka musi poprosić o pomoc swojego brata, księdza. W tej roli pojawia się Mariusz Drężek.

 

Ksiądz Mariusz to niejednoznaczna i wielowymiarowa postać, która nosi w sobie fundamentalny problem. Kręcąc film „Nie cudzołóż i nie kradnij” zależało nam na tym, żeby zmieścić się w konwencji komedii, ale zarazem pokazać głębię i niebanalne wnętrze granego przeze mnie bohatera – wyznaje Mariusz Drężek.

 

W pozostałych rolach zobaczymy m. in. Julię Wieniawę, Cezarego Pazurę, Bartłomieja Firleta, Sebastiana Stankiewicza, Aleksandrę Popławską i Michała Żurawskiego. Film trafi do kin już 18 września.

Czytany 192 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 listopad 2022 18:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama