cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 14 listopad 2022 23:05

Październikowe TOP 10 Audioteki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Październik to czas definitywnego rozstania z latem i zdecydowanie krótszych, chłodniejszych dni. Początek jesieni użytkownicy Audioteki starali się osłodzić sobie wybierając superprodukcje, których rozmach i jakość wykonania pozwalały zapomnieć o mniej sprzyjającej aurze za oknem. W minionym miesiącu najczęściej słuchanym audiobookiem była premierowa superprodukcja „Wichrowe wzgórza”, a wśród podcastów na szczyt zestawienia wrócił „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”.

 

TOP 10 audiobooków

Najpopularniejszym słuchowiskiem października zostały „Wichrowe Wzgórza”, powieść obyczajowa autorstwa Emily Bronte. Superprodukcja została wyreżyserowana przez Agnieszkę Matysiak, a w główne role wcielają się Maria Sobocińska i Michał Żurawski. Na kolejnych stopniach podium znalazła się finałowa część superprodukcji „Świat bez końca”, w reżyserii Szymona Kuśmidra, z Aleksandrą Hamkało i Marcinem Bosakiem w rolach głównych. Podium zamyka „Werdykt” Remigiusza Mroza, którego adaptacje audio cieszą się niesłabnącą popularnością.

- Do najpopularniejszych tytułów należy z pewnością dodać również „Naku*wiam Zen”, które szturmem podbija naszą listę. W zestawieniu nie mogło zabraknąć także produkcji opartych na prozie Stephena Kinga, którego dziełami nieustannie zachwycają się nasi słuchacze. Kolejny miesiąc obserwujemy rosnącą popularność tytułów, których ekranizacje w ostatnim czasie trafiły na duży ekran – tak było w przypadku „Na zachodzie bez zmian” - mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

 

1.„Wichrowe wzgórza”, Emily Bronte, wydawca: Audioteka;

2.„Świat bez końca. Część trzecia.”, Ken Follett, Wydawnictwo Albatros, wydawca: Audioteka;

3.„Werdykt”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czarna Strona;

4.„Wspólnota mieszkaniowa”, Jiří Havelka, wydawca: Audioteka;

5. „Baśniowa opowieść”, Stephen King, Wydawnictwo Albatros;

6.„Na zachodzie bez zmian”, Erich Maria Remarque, Dom Wydawniczy REBIS;

7.„Naku*wiam Zen”, Maria Peszek, Wydawnictwo Marginesy;

8.„Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, J.K. Rowling, Pottermore Publishing; 

9.„Shantaram”, Gregory David Roberts, Wydawnictwo Marginesy;

10. „Kopernik. Rewolucje”, Wojciech Orliński, wydawca: Agora.

 

 

TOP 10 podcastów

Wśród podcastów największą popularnością wciąż cieszą się treści związane z popkulturą i muzyką. Anna Gacek wróciła na szczyt zestawienia ze swoją audycją „Sweet Teens”, a w pierwszej 10 znajdziemy również „Od Kimona do Maty” Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka. „Tłumacząca internet” Kasia Babis kolejny miesiąc broni drugiej pozycji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również materiały mrożące krew w żyłach. W październiku popularna była audycja „Lady Killers. Jak mordują kobiety” - druga seria podcastów Renaty z Worka Kości, przygotowanych specjalnie dla Audioteki. Użytkownicy docenili tematykę oraz wrażenia, potęgowane przez hipnotyczny głos autorki. Słuchacze chętnie sięgali również po podcast „Akta grozy: Warrenowie”, przybliżający filozofię i metodologię najsłynniejszej pary badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Zestawienie najpopularniejszych podcastów zamyka natomiast „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”.

 

1.„Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;

2.„Kasia Babis tłumaczy internet”, wydawca: Audioteka;

3.„Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;

4.„Lady Killers. Jak mordują kobiety”, wydawca: Audioteka;

5.„Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;

6.Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;

7.„Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;

8.„Akta grozy: Warrenowie”, wydawca: Audioteka;

9.„Od Kimona do Maty. Historia polskiego rapu”, wydawca: Audioteka;

10. „Radio Książki”, wydawca: Audioteka oraz Wyborcza.pl.

 

*** 

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce.  Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy - “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Czytany 192 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2022 23:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama