cinema.pl Artykuły

czwartek, 17 listopad 2022 22:12

"Wiśniowy sad" reż Łukasz Kos PREMIERA 20 listopada

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

20 listopada na eskach Dużej Sceny odbędzie się pierwsza w tym sezonie Lubow Raniewska wraca do rodzinnego majątku, który ma być wkrótce zlicytowany. Jedyny sposób na wyjście z długu to sprzedaż starego, rodowego sadu. Wiśniowy sad to ostatnia sztuka teatralna Antoniego Czechowa, o której sam pisał: „wyszedł mi nie dramat, a komedia, w niektórych miejscach nawet farsa”. Widzowie spektaklu przeniosą się do wnętrza starego dworu, gdzie znajdą wytchnienie, śmiech i dystans.

 

Czechow wszystkie swoje sztuki nazywał komediami, a w przypadku tej wyjątkowo podkreślał, by grać ją jak farsę. Trudno powiedzieć, co to znaczy, bo przecież farsa to nie jest, choć w dziwny sposób sztuka faktycznie jest śmieszna. Ja lubię komedie, uważam, że to jest dobry czas na komediową konwencję i bardzo bym chciał, by widzowie się śmiali – mówi reżyser, Łukasz Kos.

Wiśniowy sad w reżyserii Łukasza Kosa łączy przenikliwe obserwacje życia społecznego z montażem silnych emocji i zmianami perspektyw. Na scenie pojawi się dwanaście pełnokrwistych postaci połączonych siecią zależności, z którymi łatwo będzie się utożsamić.  Nietradycyjny układ widowni, możliwość przemieszczania się w trakcie części przedstawienia oraz kostiumy z epoki pozwolą widzom zanurzyć się w świat bohaterów Czechowa.

 

Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Reżyseria: Łukasz Kos

Scenografia: Paweł Walicki  

Kostiumy: Barbara Sikorska-Bouffal  

Projekcje video: Kamil “Wallace” Walesiak

Opracowanie muzyczne: Kamil “Wallace” Walesiak i Łukasz Kos

Konsultacje iluzjonistyczne: Mariusz Czajka

 

Wystąpią:

Małgorzata Abramowicz, Ewa Galusińska (gościnnie), Weronika Krystek (gościnnie), Julia Sobiesiak-Borucka, Mirosława Sobik, Julia Szczepańska, Przemysław Chojęta, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Igor Tajchman (gościnnie), Paweł Tchórzelski, Regina Pietruszewska (gościnnie).

Czytany 165 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 listopad 2022 22:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama