cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 21 listopad 2022 15:23

Helios zaprasza na Seans Przyjazny Sensorycznie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Możliwość oglądania filmów w warunkach kinowych to absolutnie wyjątkowe przeżycie. Świadomość, że dla osób z nadwrażliwością sensoryczną, w tym między innymi w spektrum autyzmu, wizyta w kinie może być ogromnym wyzwaniem sprawiła, że sieć kin Helios wprowadziła do swej oferty nowy cykl - Seanse Przyjazne Sensorycznie. Najbliższy pokaz z animacją „Dziwny świat” będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę, 26 listopada o godzinie 10.15 we wszystkich kinach Helios.

 

Aby każdy widz mógł cieszyć się filmowymi emocjami i czuć się dobrze w warunkach kinowych, podczas Seansu Przyjaznego Sensorycznie zapewniona zostanie bezpieczna i komfortowa przestrzeń. Uczestnicy seansu będą mieli możliwość poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu emocji podczas seansu. Ważnym aspektem jest także jaśniejsze oświetlenie sali w trakcie całego seansu, niższy poziom głośności filmu, a także brak bloku reklamowego. Partnerem merytorycznym Seansów Przyjaznych Sensorycznie jest Fundacja Kultury bez Barier.

Wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios film „Dziwny świat” zabierze widzów w podróż po niezbadanej krainie, w której fantastyczne stworzenia czekają na powrót rodziny Cladów - legendarnych odkrywców - z ich ostatniej i zdecydowanie najważniejszej misji. Jak mówi reżyser Don Hall, „Dziwny świat” to ukłon w stronę brukowych magazynów – popularnych od pierwszej połowy XX wieku czasopism fantastycznych drukowanych na tanim papierze. „W okresie dorastania uwielbiałem czytać brukowce” - wspomina. - „Opowiadały one często o niezwykłych przygodach grupy eksploratorów odkrywających ukryte światy czy prastare stworzenia. W dużym stopniu zainspirowały Dziwny świat”.

 

Sieć kin Helios zaprasza na najbliższy Seans Przyjazny Sensorycznie. Szczegóły oraz bilety na pokaz filmu „Dziwny świat” dostępne są na stronie www.helios.pl/bezbarier. 

Czytany 145 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 listopad 2022 15:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama