cinema.pl Artykuły

niedziela, 27 listopad 2022 21:53

Telewizja Polska ogłasza konkurs na projekt filmu dokumentalnego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

23 listopada rusza kolejna edycja konkursu na projekt filmu dokumentalnego, organizowanego w ramach III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Telewizję Polską – największego producenta i koproducenta filmów dokumentalnych w kraju. Zgłoszenia można składać do 31 stycznia 2023 r. Szczegóły dostępne są na stronie www.fkn.tvp.pl w zakładce „PITCHING FKN”.


 
Do udziału w kolejnej edycji konkursu Telewizja Polska zaprasza zarówno doświadczonych, jak i początkujących twórców. Konkurs na projekt filmu dokumentalnego jest stałym elementem Festiwalu Kultury Narodowej i umożliwia twórcom zrealizowanie autorskich projektów o tematyce tożsamościowej, które upamiętniają historię i dokonania Polaków.

Projekty konkursowych filmów można zgłaszać poprzez stronę festiwalu www.fkn.tvp.pl do 31 stycznia 2023 r. Spośród zgłoszonych propozycji, komisja wybierze do 10 najlepszych projektów. Finaliści ubiegać się będą o główną nagrodę podczas pitchingu FKN, który odbędzie się 23 lutego 2023 r., w drugim dniu festiwalu w całości poświęconemu filmom i serialom dokumentalnym. Laureata konkursu poznamy 1 marca 2023 r. podczas uroczystej gali zamykającej Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”.
 
Nagrodą będzie realizacja przez Telewizję Polską projektu, który uzyska najwyższe oceny pod względem oryginalności, jakości warsztatowej, walorów artystycznych i dopasowania do tematyki festiwalu. Komisja oceni także wartość merytoryczną projektu, kreatywność, innowacyjność, przejrzystość struktury filmu i uniwersalność przekazu. Konkurs jest ważnym elementem Festiwalu – tworzy przestrzeń dla nowych kreatywnych pomysłów i koncepcji filmowych, promuje polskich twórców, stymulując rozwój rynku filmów dokumentalnych w Polsce.
 
W poprzedniej edycji konkursu zwyciężył projekt Dariusza Załuskiego i Oswalda Rodrigo Pereiry o polskich himalaistach, którzy w przededniu wybuchu II wojny światowej rozpoczęli pierwszą w historii Polski wyprawę w Himalaje. 2 lipca 1939 r. Polacy zdobyli szczyt Nanda Devi East, przyczyniając się do promocji Polski na świecie. W roku 2019, w 80. rocznicę tego wydarzenia, polscy himalaiści, w tym wnuk jednego z uczestników wyprawy, powtórzyli ten wyczyn, który jest tematem nowego filmu wyprodukowanego przez Telewizję Polską pt. „Klątwa Góry. Śladami pierwszych zdobywców”. Jego premiera odbędzie się w lutym 2023 r., podczas III Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”.
 
Telewizja Polska zaprasza twórców do kolejnej edycji konkursu. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.fkn.tvp.pl w zakładce „PITCHING FKN”. Projekty na film dokumentalny można składać do 31.01.2023 r.

Czytany 154 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 listopad 2022 21:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama