cinema.pl Artykuły

środa, 30 listopad 2022 17:13

30 lat minełó jak jeden dzień...

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

30 lat temu w domach Polaków pojawił się Polsat - pierwsza prywatna, niezależna telewizja w Europie Środkowo-Wschodniej. Zygmunt Solorz rozpoczął tym samym nowy rozdział nie tylko w swojej własnej historii, ale też w historii Polski. Dziś Polsat to prawie 40 kanałów telewizyjnych, nadawanych 24 godziny na dobę, które codziennie oglądają miliony Polaków.Już od 30 lat Polsat dostarcza Widzom rozrywkę najwyższej jakości, rzetelne informacje i największe sportowe emocje. Wiele programów i seriali stacji, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków, na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jednak telewizja to nie tylko rozrywka i świetna zabawa. Polsat zawsze spieszy z pomocą potrzebującym – organizując koncerty takie jak „Gwiazdy przeciwko wojnie" w ramach programu „Solidarni z Ukrainą", remontując domy potrzebującym w programie „Nasz Nowy Dom", przekazując wygrane w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na szczytne cele. Od 26 lat działa również Fundacja Polsat, która pomaga chorym dzieciom i zawsze angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Do dziś pod opieką Fundacji Polsat jest ponad 42 tysiące dzieci. Polsat ogromną wagę przywiązuje do kwestii związanych z ekologią, jak podkreśla Zygmunt Solorz: Czystego powietrza nie da się wyprodukować ani kupić, musimy wspólnie o nie dbać. Dlatego 3 lata temu powstało Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które stawia sobie za cel dostarczanie czystej, zielonej i taniej energii. Nie dziwi więc fakt, że tak wielu artystów od lat jest razem z Polsatem!

Jubileusz 30-lecia zostanie zwieńczony uroczystą galą 6 grudnia w Teatrze Wielkim, To będzie niezapomniany wieczór łączący pokolenia! Gala na żywo z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej będzie okazją do przypomnienia najważniejszych momentów z historii stacji i podsumowania trzech dekad działalności Polsatu. Zobaczymy i usłyszymy idoli wszystkich generacji i najpiękniejsze polskie piosenki – od Maryli Rodowicz, przez Dodę, po Ralpha Kaminskiego. W hołdzie Korze zaśpiewa Igor Herbut, a Piotr Rubik razem z chórem wykonają „Niech mówią, że to nie jest miłość". Mamy nadzieję, że tak jak kiedyś klaskała z nim cała Polska, tym razem będzie wtórował mu cały teatr. Na scenie wystąpią również: Muniek Staszczyk, Lady Pank, Kortez, Maciej Maleńczuk, Organek, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Enej, Grzegorz Hyży. A to nie wszystkie niespodzianki tego wieczoru! Widzowie i obecni w Teatrze Wielkim goście obejrzą specjalnie przygotowane materiały o początkach stacji i jej kultowych produkcjach! Wśród prowadzących będą gwiazdy związane z Telewizją Polsat od początku i te, które dołączyły do nas niedawno m.in. Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski, Maciej Rock, Zygmunt Chajzer, Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Jerzy Mielewski, Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski, Iza Janachowska.

Nie tylko gwiazdy spowodują, że to będzie niezwykły wieczór. Chcemy zaprezentować widzom najnowocześniejsze technologie telewizyjne, które pozwolą połączyć świat rzeczywisty ze światem wygenerowanym komputerowo. Będzie zastosowana poszerzona rzeczywistość (AR) oraz hologramy.

Na zakończenie gali mamy dla widzów niezwykły prezent muzyczny - wraz z orkiestrą Andrzeja Smolika wystąpią artyści, którzy zwyciężali w „Idolu", a dziś są wielkimi gwiazdami młodej alternatywnej sceny muzycznej w Polsce: Zalewski, Brodka. Nie zabraknie również Natalii Przybysz i Natalii Szroeder.
 
O dobre humory gości i widzów zadbają „dwaj sąsiedzi całkiem przypadkiem spacerujący obok siedziby Polsatu": charyzmatyczni Robert Górski i Mikołaj Cieślak - przedstawiciele niedzielnych kultowych już wieczorów kabaretowych, bez których widzowie nie wyobrażają sobie weekendów. Jak zawsze w swoim doskonałym stylu będą plotkowali o gwiazdach i przybliżą meandry telewizji, zapewniając przy tym doskonałą dawkę humoru.

- Polsat ma wielu Przyjaciół wśród największych gwiazd, dlatego cieszę się, że spędzimy ten wyjątkowy dla nas wieczór w tak doborowym towarzystwie. Wielu wybitnych artystów właśnie z Polsatem zaczynało swoją zawodową drogę. Pamiętam, jak  nastoletni Krzysiek Zalewski, czy Monika Brodka wygrali 2. i 3. edycję „Idola". Gdy Igor Herbut i Enej zaśpiewali w „Must Be The Music", publiczność zakochała się w nich od pierwszego występu. I tak zostało do dziś. Mają rzesze fanów, a ich kolejne utwory stają się wielkimi przebojami. Tego wieczoru gwiazdy i widzowie wyruszą wspólnie w niezwykłą muzyczna podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Za nami przecież 30 lat emocji. Spędziłam w Polsacie 15 lat. Jak w żadnej innej telewizji panuje tu niezwykle rodzinna i przyjacielska atmosfera i mam nadzieję, że udaje nam się ją przekazać wszystkim przed telewizorami. Jestem pewna, że ta serdeczna i ta pozytywna energia  ma codziennie wpływ na naszych widzów – mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Mamy nadzieję, że Widzowie spędzą ten wyjątkowy wieczór razem z nami, oglądając Jubileuszową Galę na żywo prosto z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, już 6 grudnia o 20:00 na antenie Polsatu i w serwisie Polsat Go.

Czytany 213 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 listopad 2022 17:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama