cinema.pl Artykuły

wtorek, 13 grudzień 2022 18:33

Premiera filmu "Uziemieni" w reż. Bartka Kędzierskiego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Uziemieni” to krótkometrażowy film animowany realizowany w technice łączonej (animacja poklatkowa oraz animacja 3D). Jest to historia chłopca o imieniu Dominik oraz jego przyjaciela Maksa. Wspólnie rozpoczynają plan wielkiej podróży dookoła świata. Gdzie się ta podróż zacznie i gdzie zakończy?


- „Uziemieni” to film o tym, że każdy może marzyć o czym tylko chce. Nawet jeśli to marzenie, na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie absurdalne. Tak też było z realizacją tego filmu. Bo kto w obecnych czasach realizuje filmy krótkometrażowe, których realizacja trwa kilka lat? Tylko niepoprawni marzyciele – mówi reżyser filmu Bartek Kędzierski.

Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

- W ramach Dolnośląskiego Funduszu Filmowego dofinansowujemy zarówno duże pełnometrażowe produkcje, jak i krótkie metraże dla młodszych widzów. Cieszy mnie, że mogliśmy mieć udział w powstaniu „Uziemionych”. Jestem przekonany, że film spotka się z tak samo dużą sympatią widzów, z jaką spotkały się inne produkcje Studia Kineskop – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Podczas wieczoru z filmami animowanymi przypomnimy także część dorobku filmowego wrocławskiego Studia Kineskop, między innymi „Druciane Oprawki”, „Tato!Tato!Tato!”, „nie Niepotrzebni”, a także zapowiedź pełnometrażowej animacji IGGY THE EAGLE.

Dolnośląski Fundusz Filmowy powstał w 2008 roku. Jego fundatorami są samorządy województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Dolnośląskie Centrum Filmowe jest koproducentem filmów, które otrzymały dofinansowanie w konkursie. Celem konkursu jest wyłonienie projektów filmowych: fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe. Podstawowym kryterium oceny projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z województwem dolnośląskim poprzez miejsce realizacji filmu i udział w jego realizacji twórców i podmiotów z terenu Dolnego Śląska. Do tej pory ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego dofinansowano 80 filmów, m.in. „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobiela, Hugh Welchmana, „Dolina Bogów: w reż. Lecha Majewskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, czy „Ciemno, prawie noc” w reż. Borysa Lankosza.

Czytany 207 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 grudzień 2022 18:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama