cinema.pl Artykuły

piątek, 20 styczeń 2023 11:03

15. rocznica premiery jednego z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę. Serial Breaking Bad zadebiutował na ekranach 15 lat temu i chociaż z początku nie pobił rekordów oglądalności, w ciągu pięciu sezonów przekształcił się w fenomen telewizyjny. Wszystkie pięć sezonów Breaking Bad, który magazyn “Rolling Stones” umieścił na liście 100 najlepszych seriali wszech czasów, jest dostępnych na platformie Netflix.Uhonorowany licznymi nagrodami (m.in. 16 statuetek Emmy), bijący rekordy popularności serial Breaking Bad to dzieło wielokrotnie nagradzanych producentów Vince'a Gilligana (Z Archiwum X) i Marka Johnsona (Pamiętnik, Rain Man). Serial opowiada historię pozbawionego charyzmy nauczyciela chemii, który po tym, jak dowiaduje się, że choruje na nieuleczalny nowotwór, odkrywa w sobie nową pasję…

Walter White (Bryan Cranston) uczy apatycznych licealistów i pracuje na pół etatu w myjni samochodowej, aby utrzymać swoją trzyosobową rodzinę: żonę Skyler, której skromne dochody pochodzą z kupna i sprzedaży przedmiotów na serwisie aukcyjnym eBay oraz cierpiącego na porażenie mózgowe siedemnastoletniego syna, Waltera Juniora. Zdając sobie sprawę, że nie posiada nic poza najbliższymi, Walter staje się człowiekiem czynu, wkracza do narkotykowego świata i zaczyna prowadzić kryminalne życie, by ochronić tych, których kocha.

W serialu tak brutalnym i bezwzględnym, jak ten, trzeba spodziewać się przelewu krwi. W ciągu 62 odcinków Breaking Bad na ekranie zginęło 270 bohaterów. To średnio 4,35 osoby na odcinek! Walter White, może jest postacią fikcyjną, ale jego zysk ze sprzedaży metamfetaminy w mniej niż rok, jest bardzo realistyczną sumą. 80 milionów dolarów to normalny roczny przychód handlarzy narkotyków na świecie. Serial zyskał taką popularność, że sam Anthony Hopkins napisał list do Bryana Cranstona, w którym stwierdził “najlepsze aktorstwo, jakie widziałem – kiedykolwiek”.

Wszystkie pięć sezonów Breaking Bad jest dostępnych na platformie Netflix.

© 2008 - 2013 Sony Pictures Television Inc. All Rights Reserved.

Czytany 231 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 styczeń 2023 11:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama