cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 13 luty 2023 12:13

Witaj w szkole muzyki i magii!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Witaj w szkole muzyki i magii! Prezentujemy plakat filmu „Czarodziejski flet”.Pełen marzeń chłopak znajduje magiczne przejście, które w tajemniczy sposób przenosi go do fantazyjnego świata opery „Czarodziejski flet” Mozarta, gdzie staje się jej głównym bohaterem. Prawdziwą eksplozję wyobraźni i zapierających dech w piersi efektów specjalnych w połączeniu z poruszającymi bohaterami i ponadczasową opowieścią zapewnia producent wykonawczy filmu: Roland Emmerich – twórca imponujących produkcji: „2012”, „Pojutrze” oraz „Dzień niepodległości”. W rolach głównych wystąpiły m.in. gwiazdy hitów „Wiedźmin” (Jack Wolfe), „Gra o tron” (Iwan Rheon) oraz wybitnej biografii Mozarta pt.: „Amadeusz” (F. Murray Abraham).

Tim to nastoletni chłopak, który marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kiedy nareszcie osiąga swój cel i przekracza próg upragnionej uczelni, dzieje się coś niezwykłego. W starym gmachu szkoły Tim odkrywa magiczne przejście do innego świata - tajemniczej krainy z opery „Czarodziejski flet” Mozarta, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia. Gdy za sprawą magii chłopak się tam przenosi, błyskawicznie zamienia się w księcia Tamino, czyli głównego bohatera tej opowieści. Od teraz Tim będzie zmuszony zmagać się z przeciwnościami losu w dwóch rzeczywistościach – za dnia w prawdziwym świecie starając się o upragnioną rolę w przedstawieniu na uczelni, zaś w nocy ryzykując życie, aby uwolnić piękna księżniczkę Paminę w krainie niczym nieograniczonej fantazji.

Tylko w kinach od 21 kwietnia 2023

Gatunek: przygodowy, fantasy

Produkcja: Niemcy 2022

Reżyseria: Florian Sigl

Scenariusz: Andrew Lowery, Florian Sigl, Jason Young, Christopher Zwickler

Producent wykonawczy: Roland Emmerich („2012”, „Pojutrze”, „Dzień niepodległości”)

Obsada: Jack Wolfe („Wiedźmin”, „Cień i kość”), Iwan Rheon („Gra o tron”, „303. Bitwa o Anglię”), F. Murray Abraham („Zakochany kundel”, „Amadeusz”), Stéfi Celma („Gdzie jest mój agent?”)

Czytany 226 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 luty 2023 12:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama