cinema.pl Artykuły

czwartek, 23 luty 2023 17:50

Adam Driver nie do poznania!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Szybkie samochody, piękne kobiety i akcja trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty – to niepodważalne atuty „Ferrari", filmowej biografii słynnego kierowcy rajdowego i założyciela motoryzacyjnego imperium. Na tę produkcję z niecierpliwością czekają nie tylko wielbiciele fabularyzowanych opowieści biograficznych, ale również ci, którym brakowało szczerej do bólu historii życia Enzo Ferrariego przeniesionej na duży ekran. Dla nich mamy niespodziankę prosto z filmowego plany!


Realizacji filmu podjął się wybitny reżyser i scenarzysta Michael Mann. W obsadzie znaleźli się popularni i cenieni aktorzy. Na szczęście na efekty ich współpracy na planie zdjęciowym nie będziemy musieli długo czekać. „Ferrari" trafi bowiem do polskich kin już w tym roku!

Dla tych, którzy jednak nie mogą doczekać się premiery „Ferrari", mamy nie lada gratkę – pierwsze zdjęcie z planu tej superprodukcji! Podziwiając je, warto zwrócić uwagę, z jaką pieczołowitością dopracowano w detalach stylizację Adama Drivera, który wciela się w tytułowego bohatera.

Adam Driver jako Enzo w „Ferrari"

Nie jest żadną tajemnicą, że twórcy „Ferrari" długo głowili się nad tym, kogo obsadzić w roli założyciela najbardziej rozpoznawalnej na całym świecie marki aut. Który z aktorów poradziłby sobie z tym piekielnie trudnym wyzwaniem aktorskim? Ostatecznie wybór padł na Adama Drivera.

– Gdy się o tym dowiedziałem, byłem szczęśliwy i podekscytowany. Dzięki szansie, którą dostałem od producentów filmu, miałem okazję pracować z Michaelem Mannem, a także z takimi gwiazdami, jak Penelope Cruz, która gra moją żonę, Patrickiem Dempsey'em i Jackiem O'Donnellem. To było ogromne przeżycie – przyznał aktor w jednym z wywiadów.

 

Adam Driver dodał też, że główna rola w „Ferrari" to jedno z największych wyzwań aktorskich w jego dotychczasowej karierze.

O czym jest „Ferrari"?

Bohaterem biografii jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów!

Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

O FILMIE:

„Ferrari" wyreżyserował Michael Mann („Gorączka", „Informator", „Miami Vice", „Ostatni Mohikanin", „Zakładnik", „Wrogowie publiczni").

W biografii wystąpili, m. in.: Adam Driver („Dom Gucci", „Paterson", „Historia małżeńska", „Ostatni pojedynek", „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", „Truposze nie umierają"), Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina", „Niezgodna", „Wielkie kłamstewka", „43 dni nadziei", „Spadkobiercy"), Penelope Cruz („Vicky Cristina Barcelona" - OSCAR, „Ból i blask", „Vanilla Sky", „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach", „Morderstwo w Orient Expressie"), Patrick Dempsey („Zaczarowana", „Transformers 3", „Chirurdzy", „Bridget Jones 3").

 

Film w kinach w 2023 roku.

 

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Czytany 230 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 luty 2023 17:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama