cinema.pl Artykuły

czwartek, 02 listopad 2023 10:51

Adam Driver przyjedzie do Torunia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nominowany dwukrotnie do Oscara® Adam Driver przybędzie w listopadzie do Torunia, by odebrać Nagrodę Specjalną EnergaCAMERIMAGE dla Aktora i przedstawić uczestnikom naszego wydarzenia nominowany w tegorocznym Konkursie Głównym film Ferrari.Adam Driver nazywany przez Martina Scorsese najlepszym aktorem swojego pokolenia jest aktorem wszechstronnym, który wnosi do każdej roli intensywność i emocjonalne zrozumienie. W jego imponującej filmografii można znaleźć współpracę z takimi tuzami światowego kina jak J.J. Abrams, Noah Baumbach, Leos Carax, Joel i Ethan Coen, Francis Ford Coppola, Lena Dunham, Clint Eastwood, Jim Jarmusch, Rian Johnson, Spike Lee, Martin Scorsese, Ridley Scott, Steven Spielberg czy Steven Soderbergh. W swoim najnowszym filmie podjął współpracę z Michaelem Mannem, by opowiedzieć o losach Enzo Ferrariego, byłego kierowcy wyścigowego i właściciela fabryki produkującej samochody.

Piękno kariery Adama Drivera wynika zarówno z tego, że jego wybory są wspaniale nieprzewidywalne, jak i z faktu, że współpracuje wytrwale z innymi filmowcami nad jak najpełniejszym wykorzystaniem języka wizualnego kina. Trudno wyobrazić sobie lepszego laureata Nagrody Specjalnej EnergaCAMERIMAGE dla Aktora, cieszymy się, że Adam Driver przybędzie już niedługo na Kujawy i Pomorze.

Festiwal EnergaCAMERIMAGE rozpocznie się już 11 listopada, pełen program wydarzenia znaleźć można na stronie www.camerimage.pl. Tam też zakupić można karty wstępu na Festiwal. Już wkrótce dostępne będą również bilety na pojedyncze wydarzenia festiwalowe.

Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2023 11:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama