cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 listopad 2023 17:01

Adeptacja bestsellerowej powieści w kinach od 1 grudnia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Reżyserski debiut belgijskiej aktorki Veerle Baetens to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel"."Kiedy stopi się lód" to debiut reżyserski uznanej belgijskiej aktorki Veerle Baetens, która popularność zyskała tytułową kreacją w serialu będącym odpowiednikiem amerykańskiej Brzyduli Betty. W 2013 roku otrzymała Europejską Nagrodę Filmową za główną rolę w filmie W kręgu miłości Felixa Van Groeningena.

Na swój debiut reżyserki wybrała ekranizację głośnej powieści, która ukazała się także w Polsce pod tytułem "Szpadel". "Kiedy stopi się lód" miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu Sundance Film Festival gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszej aktorki.

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry.

"Kiedy stopi się lód" w kinach od 1 grudnia.

https://www.youtube.com/watch?v=37S9jGRWhwk

Czytany 58 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 listopad 2023 17:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama