cinema.pl Artykuły

niedziela, 02 luty 2014 09:58

Premiera na Narodowym...

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pod adresem internetowym http://miasto44.pl/ wystartowała oficjalna, teaserowa strona filmu „Miasto 44” – wysokobudżetowego obrazu Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana trafi na nasze ekrany 19 września.

 

mat.pras.Zachęcamy do dodania adresu witryny do listy ulubionych w przeglądarce i wypatrywania nowych, ekskluzywnych materiałów, które już wkrótce pojawią się na stronie.

„Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Uroczysta premiera „Miasta 44” odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku – w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie film obejrzy 15 000 widzów. Będzie to największa premiera w Europie i pierwsze tej skali wydarzenie w historii polskiej kinematografii.  „Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

„Miasto 44” nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. „Miasto 44” nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

 

Zapraszamy do polubienia oficjalnego profilu „Miasto 44” na Facebooku: https://www.facebook.com/Miasto44

Film pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Sponsor główny filmu: ING Bank Śląski

Producent filmu: Akson Studio Film Miasto

Koproducenci: Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Orange Polska, Muzeum Powstania Warszawskiego

Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Łódź, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

MIASTO 44 w kinach od 19 września 2014

Gatunek: dramat wojenny

Produkcja: Polska 2014

Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Oda do radości”)

Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak („Bez wstydu”), Maurycy Popiel, Antoni Królikowski („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”, „W imię…”), Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Michał Czernecki („Wojna polsko-ruska”), Michał Żurawski („W ciemności”), Karolina Staniec, Filip Gurłacz, Magdalena Koleśnik („Kamienie na szaniec”),   Michał Mikołajczak, Krzysztof Stelmaszyk („Testosteron”), Monika Kwiatkowska („Układ zamknięty”), Jan Kowalewski

Czytany 492 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 02 luty 2014 10:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama