cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 lipiec 2013 12:24

Jesień w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W imieniu Aurora Films, Art-House i Vivarto mam przyjemność przedstawić line-up filmów, które trafią do kin we wrześniu, październiku i listopadzie 2013.
W listopadzie w kinach pojawi się długo oczekiwany laureat Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji, czyli „Pieta” Kim Ki Duka, z kolei premiera zwycięzcy festiwalu w Berlinie pt. "Pozycja dziecka" zaplanowana jest na 6 grudnia 2013.

 

Oprócz tego zapewnimy widzom świetną zabawę za sprawą francuskiej komedii "Wieczni chłopcy" ( 11 października), która w brawurowy sposób zachęciła do kawalerskiego życia ponad 2 miliony widzów we Francji. Pod koniec września w polskich kinach pojawi się też król niemieckiego box-office'u "Vincent chce nad morze" - urokliwa historia o realizowaniu marzeń. 20 września w naszym repertuarze pojawi się też eko-bajka, czyli "Pinokio", historia drewnianego chłopca, któremu rósł nos, zrealizowana klasyczną techniką w pięknej toskańskiej scenerii. Film z polskim gwiazdorskim dubbingiem to jeden z pierwszych filmów na ekranach kin, zawierający dużą ilość treści edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Druga propozycja dla dzieci "Journey to The Christmas Star" to z kolei film aktorski, opowiadający o przygodach dziewczynki o imieniu Sonja, ulubiona historia świąteczna skandynawskich dzieci.

Zajmiemy się również tematem rozliczeń z efektami II Wojny Światowej. 6 września zaprosimy na film pt. "Ci, którzy żyją i umierają", współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, opowiadający o rodzinnym śledztwie, które prowadzi wnuczka byłego oficera SS. Zdjęcia powstawały m.in. w Warszawie z udziałem polskiej ekipy filmowej, autorem zdjęć jest polski operator Bogumił Godfrejów. 25 października zaś w kinach zobaczymy norwesko-niemiecki film pt. "Dwa życia", przedstawiający dramatyczne losy dzieci Lebensbornu. W jednej z ról pojawiła się bergmanowska aktorka Liv Ullmann.

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 lipiec 2013 13:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama