cinema.pl Artykuły

środa, 31 lipiec 2013 13:53

Czeski kumor

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nikt nic nie wie… czeski film! To powiedzenie znane Polakom, którzy niejednokrotnie bawili się oglądając pełne wysmakowanej poetyki absurdu czeskie komedie. Czesi z właściwym sobie humorem – w oparach pure nonsensu – napisali scenariusz „Polskiego filmu”, czyli opowieść o czeskich aktorach, którzy kręcą w Polsce film.

Kultowi aktorzy: Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polašek, Marek Daniel i Jan Budař tworzą w „Polskim filmie” kulturowy gulasz, w którym mieszają się pojęcia, stereotypy, obserwacje, ludzkie charaktery, symbole i przywary współczesnego świata. To wszystko opowiadają z mistrzowskim wykorzystaniem zasady błędu konotacyjnego, którego istotę oddaje zdanie: „Mój dziadek był dwa razy ranny: raz pod Kielcami, a raz w dupę”.

W „Polskim filmie” w reżyserii Marka Najbrta rolę aktorki, w której zakochuje się Liška, gra Katarzyna Zawadzka, a polskiego producenta Krzysztof Czeczot. Jak to w czeskim filmie - będzie można zobaczyć nawet Malkovicha w zupełnie zaskakującej roli. Pytanie – czy on wie, że zagrał w tym filmie?

6 września 2013 POLSKI FILM

Reżyseria: Marek Najbrt

Występują: Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polašek, Marek Daniel, Jan Budař, Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot

Gatunek: komedia

„Polski film” – czeski humor, już od 6 września w kinach!

Czytany 307 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 lipiec 2013 13:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama