cinema.pl Artykuły

wtorek, 09 luty 2016 11:23

Nowe "Kocham Cię Polsko"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Uwielbiany przez widzów Dwójki program wraca po kilku sezonach przerwy. W odświeżonej formie! Będą nowe konkurencje, interaktywne zabawy z udziałem widzów i… nowe twarze! W rolę prowadzącej wcieli się Barbara Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Premiera już w sobotę 5 marca o godz. 20:05 na antenie TVP2.


„Kocham Cię, Polsko!” to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej, atrakcyjnej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

W roli prowadzącej „Kocham Cię, Polsko” zobaczymy Barbarę Kurdej–Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Program zyska nowoczesną formułę, a kluczowe znaczenie będzie miał walor edukacyjny. Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak „urodziny”, „kalambury” czy „głuchy telefon”) pojawią się też kategorie premierowe: „literatura”, „polszczyzna” czy „kto jest kim”. Program zyska też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą na ekranie.

„Kocham Cię, Polsko!” oparty został na holenderskim pomyśle „I love my country”. Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2).

W Polsce udało się stworzyć wersję autorską, dostosowaną do potrzeb polskiego widza. Program był emitowany na antenie TVP2 w latach 2009-2012, przez osiem sezonów. Pasmo piątkowe o godz. 21:15 osiągało znakomite wyniki oglądalności. Ostatnią nadaną w tym paśmie 7. serię oglądały niemal 3 miliony widzów, przy udziale 21,94% w grupie 4 + oraz 16,09% w grupie komercyjnej. Po kilku sezonach przerwy Dwójka powraca do formuły piątkowej, rozbudowanej inscenizacyjnie i merytorycznie.

„Kocham Cię, Polsko” – od 5 marca w każdą sobotę o godz. 20:05, w TVP2.

Czytany 633 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 luty 2016 11:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama