cinema.pl Artykuły

czwartek, 30 czerwiec 2016 20:07

Małopolskie Studio Debiutów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

RUSZA MAŁOPOLSKIE STUDIO DEBIUTÓW. W 2016, NA WSPARCIE DEBIUTANTÓW, STUDIO PRZEZNACZY PONAD 300 000 ZŁ.Krakowski Klaster Filmowy powołał Małopolskie Studio Debiutów – program wsparcia dla młodych filmowców chcących zrealizować swój krótkometrażowy debiut fabularny bądź dokumentalny. Przewidywany budżet na wsparcie filmów wynosi 330.000 zł. Nabór wniosków trwa do 20 sierpnia 2016.

To, co robi Studio Munka chcielibyśmy przenieść – w nieco innym wymiarze – na grunt małopolski. Nie stawiamy wymogów tematycznych i gatunkowych, ważne jednak, by produkcje powstały w regionie.  – mówi Aneta Zagórska, Dyrektor Krakowskiego Klastra Filmowego.

Projekt jest adresowany do reżyserów ­ absolwentów szkół filmowych, którzy są przed realizacją pełnometrażowego debiutu fabularnego lub dokumentalnego, przede wszystkim absolwentów małopolskich szkół filmowych lub twórców związanych tematem/miejscem realizacji projektu z województwem małopolskim. Celem Studia Debiutów jest umożliwienie reżyserom realizacji, w profesjonalnych warunkach, krótkometrażowego (20 minut) filmu fabularnego bądź dokumentalnego. KKF korzystając ze swoich zasobów - zarówno ludzkich (profesjonaliści filmowi z regionu), jak i sprzętowych ­ chce wesprzeć realizacje 3 filmów w 2016 roku. Przewidywany budżet na produkcję każdego z filmów wynosi 110.000 zł. Pomoc logistyczną przy realizacji zdjęć w regionie zapewnia Krakowska Komisja Filmowa. Postprodukcja zostanie realizowana w laboratorium multimedialnym MultiLab Krakowskiego Parku Technologicznego.

Krakowski Park Technologiczny wspiera młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji – dlatego prowadzimy inkubator i fundusze typu seed, rozwijamy działania edukacyjne, angażujemy się w scenę start-upową, oferujemy liczne usługi dla przedsiębiorców. MultiLab to najmłodsze dziecko KPT – usługi postprodukcyjne uzupełniają naszą ofertę dla branż kreatywnych. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć w projekcie Studia Debiutów. Wsparcie branży filmowej to także wielka promocja dla naszego regionu. – mówi Wojciech Przybylski, Prezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Drugą częścią projektu jest pomoc twórcom w budowaniu strategii festiwalowej i dystrybucyjnej filmów. MSD współpracuje w tym zakresie z Krakowską Fundacją Filmową. Wybrane filmy będą zgłoszone na Krakowski Festiwal Filmowy prowadzony przez Fundację oraz otrzymają wsparcie promocyjne na festiwalach zagranicznych i przy sprzedaży za granicą, w ramach programów Fundacji. Planuje się również nawiązanie współpracy z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych oraz telewizją i przygotowanie do dystrybucji kinowej i telewizyjnej bloku filmowego „Młoda Filmowa Małopolska 2016". W planach jest także organizacja pokazów specjalnych z udziałem twórców w kilku miastach Polski. Filmy trafią również do dystrybucji internetowej ­ VOD ­ na portalach ogólnodostępnych, zwłaszcza Vimeo i Youtube, będą również udostępniane w portalu Krakowskiego Klastra Filmowego – „Młoda Filmowa Małopolska".

Program wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami strategicznymi są: Krakowski Park Technologiczny, Krakowska Fundacja Filmowa, Krakowska Komisja Filmowa wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Nabór wniosków do programu trwa do 20 sierpnia 2016. Ogłoszenie wyników nastąpi 31 sierpnia 2016.

Zapraszamy do udziału w programie!

Czytany 960 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama