cinema.pl Artykuły

piątek, 28 październik 2016 10:20

Takiej Olgi Bołądź jeszcze nie widzieliście!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bodo Kox powraca z komedią o podróżach w czasie i miłości potrafiącej pokonać czasoprzestrzeń! Niezwykła sesja zdjęciowa aktorów z filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem”.Bodo Kox – twórca wielokrotnie nagradzanej „Dziewczyny z szafy”, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage, rozpoczyna pracę nad kolejnym projektem. Najnowsze dzieło laureata nagrody Polskiej Akademii Filmowej – „Człowiek z magicznym pudełkiem” – to zaskakujący mariaż komedii i romansu w stylu „Zakochanego bez pamięci” Michela Gondry’ego oraz wczesnych filmów Woody’ego Allena, takich jak „Zelig”, „Złote czasy radia”, czy „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”. Absolutnie fantastyczna historia wzbogacona o wątek podróżowania w czasie, rodem z pamiętnej „Seksmisji” i „Ile waży koń trojański?” Juliusza Machulskiego. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes.
 
Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

 

Za zdjęcia do „Człowieka z magicznym pudełkiem” odpowiada debiutujący w pełnym metrażu operator Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie „Dziewczyna z szafy”. Charakteryzacją zajmie się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy „Body/Ciało” i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie „Demon”. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Dziewczyna z szafy”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). Muzykę do filmu skomponuje włoski artysta Sandro Di Stefano, laureat nagrody za najlepszą ścieżkę dźwiękową do filmu włoskiego w 2016 roku.

 

1.jpg

 

CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM – premiera na przełomie 2017/2018 roku

 

Gatunek: komedia/romans

Produkcja: Polska 2017

Reżyseria: Bodo Kox

Producent: Izabela Igel, Roman Jarosz, Alter Ego Pictures Sp. z o.o.

Koproducenci: TVN, Studio Produkcyjne ORKA, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Harine Films, VARGO FILMS (Włochy)

Obsada: Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Zaćma”, „Słaba płeć?”, „Dziewczyna z szafy”), Piotr Polak („Katyń”, „Kto nigdy nie żył…”, seria „Nad Rozlewiskiem”), Arkadiusz Jakubik („Wołyń”, „Jestem mordercą”, „Carte Blanche”, „Pod Mocnym Aniołem”), Wojciech Zieliński („Czerwony pająk”, „Służby specjalne”, „Kamienie na szaniec”, „Chrzest”), Sebastian Stankiewicz („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”, „Listy do M 2”, „Bilet na Księżyc”), Helena Norowicz („Niewinne”, „Zaćma”, „Ederly”), Bartek Firlet („Planeta Singli”, „Dzień kobiet”, „80 milionów”)

Czytany 734 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama