cinema.pl Artykuły

niedziela, 19 marzec 2017 12:53

Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W kwietniu Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów pt. „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy największych, najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych przedstawicieli drapieżników na świecie.

 

W tym miesiącu odwiedzimy również „Dzikie ostoje Europy”, by przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym siedliskom fauny i flory na naszym kontynencie. W dokumencie „Zwierzęta roku 2017” sprawdzimy, jak wygląda Czerwona Lista Gatunków Zagrożonych i dowiemy się, jakie szanse na przetrwanie mają lwy, gepardy czy wilki. Wraz z kamerami stacji wybierzemy się również w fascynującą podróż przez „Dziką Kanadę” oraz „Dzikie Indochiny”.

NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI
Africa’s Deadliest 3
Premiery od poniedziałku do środy 3 - 5 kwietnia o godz. 18:00
(3x60 min.)


Program zaprezentuje wybrane z największych, najgroźniejszych, najbardziej przebiegłych i śmiercionośnych drapieżników Afryki. Wyjawi, jakie są ich najciemniejsze sekrety, najsprytniejsze podstępy i najbardziej skuteczne sztuczki. Pokaże, jak te stworzenia łączą swój intelekt i siłę fizyczną, by zdobywać najlepsze mięsne kąski. Od mistrzów zasadzki, po inwazje zwierzęcych morderców, najgroźniejsi mieszkańcy Afryki zbierają śmiertelne żniwo wśród wszystkich, którzy znajdą się na ich drodze.

DZIKA AUSTRALIA: KRÓLESTWO KANGURÓW
Wild Australia: Kangaroo King
Premiera w niedzielę 9 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Mimo że Australia jest jednym z najbardziej rozpoznanych kontynentów na świecie, to jego historia jeszcze nigdy wcześniej nie została przedstawiona w taki sposób. Widzowie będą mieli okazję stanąć twarzą w twarz z gwiazdami australijskiego świata zwierząt, m.in. kazuarami, drzewiakami, dingo, kolczatkami i dziobakami, podglądając je podczas codziennych czynności pośród nieskażonego działalnością ludzką środowiska.

ZABÓJCZE WĘŻE
The Deadliest Snakes
Premiery w poniedziałki od 10 kwietnia o godz. 18:00
(4x60 min.)

Brytyjski zoolog Nigel Marven przemierza cztery strony świata, od parnych lasów deszczowych Filipin po palące pustynie Bliskiego Wschodu. Wszystko po to, by skreślić ze swej listy dziesięciu najbardziej śmiercionośnych węży kolejne okazy, które udało mu się ujarzmić. Podczas tej niezwykłej podróży, Nigel odwiedza zapierające dech w piersiach miejsca, w tym naturalne cudy świata, i staje oko w oko z ekscytującymi stworzeniami – od potężnych pytonów po jadowite żmije.

DZIKIE OSTOJE EUROPY
Europe’s Last Wilderness
Premiera w niedzielę 2 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Europa – kraina wielu klimatów i niezliczonych terenów, wśród których znajdują się jedne z najbardziej złożonych i najpiękniejszych siedlisk fauny i flory na świecie. To kontynent, który rozpościera się od północnych królestw lodu i śniegu po palące wybrzeża Morza Śródziemnego. To świat ukształtowany zmieniającymi się porami roku, dającymi bogactwo pożywienia i schronienia zróżnicowanym dzikim zwierzętom. To właśnie Europa – dzika i kwitnąca.

ZWIERZĘTA ROKU 2017
Animals of The Year 2017 (Part of Mission Critical) Aka: Planet Earth’s Top Ten
Premiera w sobotę 22 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Pandy wielkie są międzynarodowym symbolem skuteczności programów ochrony dzikich zwierząt - nie uważa się już ich za gatunek zagrożony. Odwrotnie jest jednak w przypadku małp człekokształtnych, które są zagrożone wyginięciem. Co z resztą zwierząt? Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody posiada Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych. Jednak co ona tak naprawdę znaczy? W godzinnym programie przedstawione zostaną wysokiej jakości nagrania, mapy, statystyki oraz najświeższe informacje o tym, na jakiej pozycji listy znajdować się będą
w 2017 roku takie zwierzęta jak: słonie, goryle, lwy, tygrysy, gepardy, wieloryby, wilki, niedźwiedzie polarne czy nosorożce. Autorzy spróbują także odpowiedzieć na pytanie, jaki jest status przetrwania tych gatunków.  

DZIKA KANADA: LEGENDY PÓŁNOCY
Wild Canada: Legends of The North
Premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Od wybrzeża do wybrzeża, od równin po skaliste góry, od szerokich stepów przez prerie, aż do pokrytych lodem terenów Arktyki, kanadyjskie dzikie zwierzęta muszą rywalizować o przetrwanie. Dokument stanowi kompilację najbardziej spektakularnych walk, na skraju życia i śmierci, ikon fauny tego północnoamerykańskiego kraju. Ogromne liczby humbaków żerują na ławicach ryb. Wilki walczą z bizonami na zmarzniętych preriach. Niedźwiedź polarny wraz z małymi desperacko poszukuje jedzenia w topniejących lodach arktycznych. Owce kanadyjskie staczają między sobą pojedynki o prawa do samic. Orły przednie polują na żyjące w górach jagnięta. Natomiast niedźwiedzie grizzly objadają się tarłującymi łososiami. W tej krainie skrajności zwierzęta osiągają granice wytrzymałości w walce o przetrwanie.

DZIKIE INDOCHINY
Wild Indochina
Premiera w niedzielę 30 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Indochiny stanowią trzy pradawne królestwa – Laos, Wietnam i Kambodża – połączone ze sobą majestatyczną rzeką Mekong. To mistyczna kraina ukształtowana przez potężne monsuny. Region, którym przez wieki wstrząsały wojny, zawsze potrafił się odrodzić jak feniks z popiołów. W Indochinach, jednym z najbogatszych ekosystemów globu, znaleźć można aż jedną dziesiątą gatunków żyjących na świecie. To ziemia Matki Rzeki, jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie zakątków Ziemi.

Czytany 739 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 marzec 2017 12:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama