cinema.pl Artykuły

wtorek, 16 maj 2017 22:40

Warsztaty Scenariopisarstwa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Masz pomysł na film, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od napisania swojego pierwszego scenariusza! Podczas warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących” w Bahama Films poznasz tajniki pisania scenariuszy filmowych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej – pracując nad własnym tekstem.


To już 24. edycja warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących”, które od 2010 roku ukończyło ponad 600 przyszłych scenarzystów filmowych i telewizyjnych. Warsztaty obejmują 32 godziny zajęć, podczas których Uczestnicy poznają zasady pisania scenariuszy, od chwytliwego logline’u i sposobów kreacji postaci, poprzez opracowanie konceptu i struktury scenariusza, aż po pisanie zapadających w pamięć dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji własnego projektu filmowego.

Każdy Uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów Bahama Films, dzięki czemu mogą zostać zaproszeni do współpracy przy kolejnych projektach. Otrzymują także możliwość dalszego kształcenia, podczas kontynuacyjnych warsztatów scenariuszowych oraz zajęć tematycznych poświęconym gatunkom filmowym.
W wakacyjnej edycji uruchomione zostaną dwie grupy w Warszawie i jedna w Krakowie.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.bahamafilms.pl
Zapraszamy również na profil na facebooku: www.facebook.com/bahamafilms.fanpage


Prowadzący:
Dr Wiktor Piątkowski - scenarzysta, producent, wykładowca akademicki. Studiował m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, London Film School, Deutsche Film und Fernsehakademie Berlin, a w Szkole Głównej Handlowej obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych ze specjalizacją z zarządzania na rynku telewizyjnym. Wiktor Piątkowski jest pomysłodawcą i współscenarzystą „Watahy”, pierwszego oryginalnego serialu wyprodukowanego przez HBO w Polsce.
Współpracuje również jako scenarzysta z czołowymi producentami z całej Europy. Uczestniczył w międzynarodowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab i Racconti. Od 2008 roku należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2016 był jednym z uczestników Berlinale Talents podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, w kwietniu 2017 roku pełnił rolę członka jury na festiwalu filmowym w Pilznie. Należy również do „The Dirty Dozen Collective”, kolektywu twórców i producentów m.in. z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Czytany 834 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 lipiec 2017 13:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama