cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 24 lipiec 2017 12:37

Ultraviolet, obsada nowej produkcji AXN

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do obsady serialu Ultraviolet dołączyli kolejni aktorzy. Obok Marty Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskigo, Agaty Kuleszy, Michała Żurawskiego, Marka Kality i Bartłomieja Topy widzowie zobaczą m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dereszowską, Bartosza Gelnera, Annę Korcz i Patryka Pniewskiego. Premiera Ultravioletu odbędzie się jesienią 2017 r. na kanale AXN.


Magdalena Czerwińska wciela się w rolę Beaty Misiak, detektyw z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Partneruje Michałowi Holendrowi (w tej roli Sebastian Fabijański) w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Czerwińska grała m.in. w takich filmach jak Bogowie Łukasza Palkowskiego i Pod mocnym aniołem Wojciecha Smarzowskiego, a także w serialu Belfer.

W Ultraviolecie widzowie zobaczą także Annę Dereszowską. Grana przez nią Oliwia Cieślak to znacząca postać w odcinku o inteligentnym domu, w którym dochodzi do tragedii. Popularność przyniosły aktorce m.in. filmy Testosteron, Świadek koronny, Lejdis, Sęp i Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Można ją było oglądać również w serialach Glina, Przyjaciółki i Prawo Agaty.
W rolę męża głównej bohaterki serialu, Oli (Marta Nieradkiewicz), wciela się Bartosz Gelner (Przystań, Sala samobójców, Płynące wieżowce). W serialu pojawią się też Anna Korcz (Na wspólnej, Chopin. Pragnienie miłości, Ja wam pokażę! i Ryś) i Patryk Pniewski (Belfer, To tylko komedia).

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez Internet poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.
Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód).

Za realizację Ultravioletu odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem Ida, Wymyk, Zbrodnia). Premiera serialu odbędzie się jesienią w AXN.

Czytany 732 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 sierpień 2017 13:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama