cinema.pl Festiwale

piątek, 06 wrzesień 2019 12:45

Z największych festiwali na 17. Tofifest!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Polska premiera „The Burnt Orange Heresy”, filmu zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, z wybitnymi kreacjami Micka Jaggera i Donalda Sutherlanda uświetni program 17. edycji Tofifest, który odbędzie się w dniach 19-27 października w Toruniu.

 

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, o który zaciekle walczyli selekcjonerzy najważniejszych festiwali. Międzynarodowa premiera „The Burnt Orange Heresy” będzie miała miejsce w sobotę w Wenecji, gdzie film zostanie pokazany na zamknięcie 76. edycji najstarszej imprezy filmowej świata. Potem jego festiwalowa droga będzie wiodła przez Toronto, San Sebastian, Zurych, aż po Toruń, gdzie na 17. edycji Tofifest odbędzie się polska premiera dzieła Giuseppe Capotondiego.

Adaptacja, docenionej przez krytykę, powieści Charlesa Willeforda „Herezja oranżu palonego” skupia się na losach ekscentrycznego milionera Cassidy’ego (Mick Jagger), który niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan.

James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się.

Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

W rolach głównych zobaczymy wokalistę kultowego zespołu Rolling Stones, który daje się poznać jako utalentowany aktor. Partneruje mu Donald Sutherland, którego widzowie pokochali za wybitne kreacje w „Złocie dla zuchwałych”, serii „Igrzyska śmierci” czy niedawno w serialu Danny’ego Boy-le’a „Trust”. Kinomani przewidują, że to najlepszy pojedynek aktorski, jaki czeka nas w tym roku w kinie.

Pamiętając, jak reżyser Giuseppe Capotondi poprowadził aktorów w rewelacyjnych serialach „Suburra” i „Stacja Berlin”, nie można mieć co do tego wątpliwości. Polska premiera kinowa zapowiedziana jest na jesień 2019 roku. Dystrybutorem jest firma Best Film.

17. Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w dniach 19-27 października 2019. Więcej informacji na stronie www.tofifest.pl oraz na Facebooku http://www.facebook.com/tofifest.

 

Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 wrzesień 2019 12:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama