cinema.pl Festiwale

piątek, 27 wrzesień 2019 17:48

"Sztangista" z szansą na Europejską Nagrodę Filmową!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Dramie (Grecja) wytypowało film „Sztangista” (reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk) do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

 

Zgodnie ze zaktualizowanym niedawno regulaminem EFA w tej kategorii najważniejsze europejskie festiwale filmowe typują łącznie 24 kandydatury, spośród których zostanie wyłoniona piątka nominowanych.

Film „Sztangista” powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskim Studiu Munka SFP. To przejmująca historia sportowca, przygotowującego się do ważnych zawodów a także opowieść o gorzkiej cenie zwycięstwa. Film otrzymał główną nagrodę w Konkursie Filmów Krótkometrażowym na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2018 roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Dramie okazał się podwójnie szczęśliwy dla Studia Munka SFP. Film „Story” Jolanty Bańkowskiej otrzymał nagrodę dla najlepszej animacji. Prezentowana m.in. na Berlinale w 2019 roku animacja „Story” to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym.

 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Dramie trwał w dniach 15-21 września 2019 roku.

Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem: https://www.dramafilmfestival.gr/42_EN/awards_25thinternational_final_en.html

www.studiomunka.pl

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2019 17:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama