cinema.pl Festiwale

piątek, 18 październik 2019 12:26

Nowe Kino Azji - wszystkie tytuły konkursowe. 24 października ogłoszenie programu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowe filmy Anthonego Chena, Heiward Mak i Kongdeja Jaturanrasmee w konkursie Nowe Kino Azji. Zapraszamy na prezentację pełnego programu już 24 października!

 

Ujmująca ciepłem Fagara, słodko-gorzkie Żyć, śpiewać, subtelna Pora deszczowa, a także liryczne Nasze miejsce oraz niepokorny Wielki apetyt zamykają listę filmów, które zostaną zaprezentowane w konkursie Nowe Kino Azji. Jak co roku, widzowie Pięciu Smaków otrzymają doskonałą mieszankę szczerych emocji, poruszających tematów i ciekawych rozwiązań formalnych - tak, aby każdy seans stał się niezapomnianym przeżyciem. 

Nagrodę główną w konkursie przyzna People's Jury - grupa amatorów i półprofesjonalistów, którym szczera miłość do kina i Azji oraz doskonały warsztat dziennikarski pozwolą na profesjonalną ocenę filmów konkursowych i wyłonienie zwycięzcy Festiwalu. 

Prezentacja programu

24 października o godz. 16:15 w kinie Muranów odbędzie się otwarte dla widzów i dziennikarzy spotkanie, podczas którego zaprezentowany i omówiony zostanie program festiwalu. Organizatorzy pomogą odnaleźć te wydarzenia i filmy, których nie można pominąć układając swój plan projekcji. Zapraszamy!

Program zostanie opublikowany tego samego dnia o godz. 18:00 na piecsmakow.pl. Wtedy też rozpocznie się sprzedaż biletów.

W oczekiwaniu na pełny program festiwalowy zapraszamy do zapoznania się z tytułami zamykającymi listę filmów konkursowych. 

Hongkong: Fagara Hua jiao zhi wei / Fagara

reż. Heiward Mak

europejska premiera

Fagara to syczuański pieprz, jedna z najważniejszych przypraw używanych w chińskiej kuchni. Gdy trzy przyrodnie siostry spotykają się po raz pierwszy na pogrzebie ojca, ich odmienne charaktery i miejsce pochodzenia tworzą idealny przepis na kameralny komediodramat rodzinny. 

Heiward Mak zagościła na festiwalu Pięciu Smaków w już 2017 przy okazji swojego producenckiego debiutu "Obłąkany świat". W tym roku powraca do Warszawy, aby osobiście przedstawić widzom swój najnowszy film "Fagara".

 

Tajlandia: Nasze miejsce Thee Trong Nan Me Chan Rue Plao / Where We Belong reż. Kongdej Jaturanrasmee

europejska premiera

Sue nie wie, o czym marzy, a w rodzinnym mieście nie czuje się u siebie. Chce rzucić wszystko i wyjechać na stypendium do Finlandii - będzie jednak musiała zostawić w kraju najlepszą przyjaciółkę. Kreślona kolorowym długopisem historia niebagatelnych wyborów, pełen emocji portret przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości.  

Kongdej Jaturanrasmee to kolejny gość tegorocznych Pięciu Smaków. Widzowie mogą go kojarzyć z szóstej edycji festiwalu, gdzie zdobył główną nagrodę za swój niezwykły film "P-047".

 

Singapur, Tajwan: Pora deszczowa Re dai yu / Wet Season reż. Anthony Chen

polska premiera

Równikowe deszcze, dni spędzone w sterylnej przestrzeni szkoły, powroty do ponurego mieszkania w drogim apartamentowcu, opieka nad umierającym członkiem rodziny. Ling przyzwyczaiła się już do rutyny życia klasy średniej w Singapurze. Owoc duriana nieoczekiwanie wprowadza chaos w jej życie. 

"Pora deszczowa" to najnowszy film Anthonego Chena - utalentowanego singapurskiego reżysera, którego niezapomniane "Ilo ilo" zdobyło wyróżnienie People’s Jury siódmej edycji Pięciu Smaków. 

 

Tajwan: Wielki apetyt Da e / Heavy Craving reż. Hsieh Pei-ju

polska premiera 

Ying-juan gotuje obiady w podstawówce, podopieczni nazywają ją Panią Dinozaur. Nadwaga młodej kobiety sprawia, że codziennie styka się ona z pełnym uśmiechu i motywujących frazesów odrzuceniem. Kurs odchudzania sprawia, że jej życie zaczyna balansować między bajką a koszmarem.  

"Wielki apetyt" to pełnometrażowy debiut tajwańskiej reżyserki Hsieh Pei-ju - autorki jednego z segmentów filmu "Ten Years Taiwan".

 

Chiny: Żyć, śpiewać Huo zhe chang zhe / To Live To Sing reż. Johnny Ma

polska premiera 

Buldożery już czekają u progu starego teatru: członkowie jego trupy wciąż pielęgnują tajniki tradycyjnej sztuki, choć na zarobek mogą liczyć raczej w klubach nocnych i turystycznych restauracjach. Chwytający za serce list miłosny do opery syczuańskiej, łączący gorzką refleksję o nowoczesności z surrealistyczną estetyką. 

Najnowszy film Johnnego Ma to słodko-gorzka opowieść o powolnym upadku niezwykłej chińskiej tradycji. Choć sam reżyser wyemigrował z kraju już jako dziesięciolatek, Chiny ciągle zajmują ważne miejsce w jego twórczości.

 

Pełna lista filmów z konkursu Nowe Kino Azji:

And Your Bird Can Sing / Kimi no tori wa utaeru, dir. Sho Miyake, Japonia - polska premiera

Balon / Balloon / Qi Qiu, Dir. Pema Tseden, Chiny

Czerwony fallus / The Red Phallus, dir. Tashi Ghyeltshen, Bhutan - polska premiera

Fagara / Hua jiao zhi wei, dir. Heiward Mak, Hongkong - europejska premiera

Maggie / Me-gi, dir. Yi Okseop, Korea Południowa 

Nasze miejsce / Where We Belong / Thee Trong Nan Me Chan Rue Plao, dir. Kongdej Jaturanrasmee, Tajlandia - europejska premiera

Pora deszczowa / Wet Season / Re dai yu, dir. Anthony Chen, Singapur, Tajwan - polska premiera

Wielki apetyt / Heavy Craving / Da e, dir. Hsieh Pei-ju, Tajwan - polska premiera

Zaśpiewaj to, Bulbul / Bulbul Can Sing, dir. Rima Das, Indie - polska premiera

Repossession, dir. Ming Siu Goh, Scott Chong Hillyard, Singapur - europejska premiera

Żyć, śpiewać / To Live To Sing / Huo zhe chang zhe, dir. Johnny Ma, Chiny - polska premiera

 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada. 

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Sponsorzy: Asia Travel,  Hong Kong Economics and Trade Office Berlin.

Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Asian Film Awards Academy, Create HK, HK Film Development Fund, Japan Foundation, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Patroni medialni: TOK FM, National Geographic Traveler, Pismo, Gazeta Wyborcza, Warszawa.wyborcza.pl, Co Jest Grane 24, Papaya.Rocks, Ekrany, KINO, Japoniaonline.pl, Asian Movie Pulse, Eastern Kicks.

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

Czytany 491 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 12:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama