cinema.pl Festiwale

piątek, 18 październik 2019 13:40

Kamera Akcja idzie na rekord

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 17 października do Szkoły Filmowej w Łodzi przyjadą znakomici twórcy, uznani krytycy i głodni kinowych doznań widzowie z całej Polski. Pobito rekord sprzedaży karnetów i przygotowano wyjątkowy, interaktywny katalog! 

 

E-katalog w trosce o środowisko 

Jubileuszowa edycja Kamery Akcji przyniesie kilka istotnych zmian. Jedną z najważniejszych jest forma katalogu. - W trosce o środowisko przestajemy wydawać nasz obszerny katalog w wersji drukowanej. Liczymy na to, że widzom spodoba się jego nowa postać - mówi Michał Kwiatkowski, rzecznik prasowy FKA. Wyjątkowy, liczący niemal 150 stron, interaktywny katalog będzie można pobrać od środy ze strony internetowej Kamery Akcji.

Więcej miejsc, więcej widzów

Po raz drugi Festiwal Kamera Akcja zagości w murach słynnej Szkoły Filmowej w Łodzi. W ubiegłym roku w salach projekcyjnych zbierały się tłumy widzów. - Festiwal rozrasta się w ogromnym tempie, zwiększyliśmy ilość miejsc prawie o sto procent. Dzięki temu więcej osób zobaczy doskonałe filmy w najlepszych możliwych warunkach - zapewnia Gosia Gontarska, organizatorka FKA. Poza seansami w hali filmowej z projektorem 4K, festiwal zaprosi widzów do nowoczesnego studia telewizyjnego. Projekcje będą odbywały się również w legendarnym Kinie Szkoły Filmowej. Część pokazów publiczność obejrzy także w kinie Kinematograf w Muzeum Kinematografii oraz w Cinema Paradiso w Hotelu PURO.

Kino interaktywne

Istotną nowością będą pokazy kina interaktywnego. Film “Late Shift” w reż. Tobiasa Webera opowie historię Matta, studenta dorabiającego jako parkingowy, który zostaje poproszony o pewną przysługę. To, czy ją odda, będzie zależało wyłącznie od widzów. Będzie to pierwsza ze 150 decyzji, która doprowadzi do jednego z siedmiu różnych zakończeń. Doświadczenie na granicy kina i gry, aktywnie zaangażuje publiczność, oddając jej kontrolę nad ekranową rzeczywistością za pomocą dedykowanej filmowi aplikacji CtrlMovie. Do pobrania bezpłatnie: na IOS i na Androida. 

Z kolei film “Switching:  An Interactive Movie” w reż. Mortena Schjødta widzowie będą kontrolować za pomocą krążącego po sali pilota. To ich wybory wpłyną na ekranowe decyzje Fridy i Simona. Co bardziej zainteresuje publiczność? Szczęśliwa przyszłość czy pełna niedomówień przeszłość? - Zapraszamy na seanse dwóch filmów, których powstanie dzieli prawie 15 lat! Dla technologii filmowych to prawdziwa przepaść! Ciekawe, jak tak skrajnie różnie rozumianą interaktywność odbiorą widzowie festiwalu - zastanawia się Przemek Glajzner, dyrektor FKA.

Piekło z kaset wideo

Szalona projekcja "It’s Alive 3: Island of the Alive" w reż. Larry'ego Cohena będzie sentymentalnym powrotem do czasów świetności wypożyczalni wideo. Kolektyw VHS HELL tradycyjnie już zaprasza na pokaz, któremu towarzyszyć będzie głos lektora, nie zawsze trzymającego się oryginalnej ścieżki dialogowej. - Będzie absurdalnie, tandetnie i z perwersyjnym humorem - zapewnia Malwina Czajka, organizatorka FKA. 

Skazani na kasę 

FKA to wydarzenie, które odróżnia się od innych festiwali pełnymi pasji dyskusjami o branży filmowej. Żarliwe debaty, które odsłaniają kulisy kina przyciągają kinomanów z całej Polski. Tylko na FKA można posłuchać o tym, o czym mówi się w kuluarach. W tym roku tajniki świata filmu zdradzać będą producenci takich filmów, jak “Ida” (Piotr Dzięcioł) czy “Ikar. Legenda Mietka Kosza” (Renata Czarnkowska-Listoś). Obok nich do dyskusji zasiądą reżyserka obsady (Magdalena Szwarcbart), PR managerka (Anna Kot) czy managerka kultury (Anna Wróblewska). W czwartek o 17.00 zapraszamy na gorąca dyskusję o finansowaniu i nierównościach z nim związanych. Sobotnia debata to okazja do zapytania twórców o to, jak myślą o widzach. 

Labirynt Etiud i Animacji

Konkurs Etiud i Animacji to organizowany od pierwszej edycji, nieodłączny element Festiwalu Kamera Akcja. W tym roku o nagrody powalczy 20 produkcji – 10 tytułów w każdej z kategorii.

Partnerami i fundatorami nagród w Konkursie Etiud i Animacji podczas 10. Festiwalu Kamera Akcja są: Wajda School, Kinoscope oraz Drukarnia Arsa. Laureatów poznamy podczas zamknięcia festiwalu, 20 października. Konkurs Etiud i Animacji będą oceniać dwa składy jurorskie. Wybór blisko 40 filmów zakwalifikowanych w ostatnich latach do Konkursu Etiud i Animacji zostanie zaprezentowany również 19 października, w sobotę, w specjalnej strefie Kamery Akcji w Foto Cafe 102, jako jeden z elementów Labirynt Festiwal. Posiadacze karnetów Kamery Akcji będą mogli wziąć udział w tym święcie muzyki elektronicznej za połowę ceny - wystarczy na bramce pokazać kupon upoważniający do zniżki. Kupony będą dostępne w Centrum Festiwalowym.

Rekord sprzedaży karnetów pobity!

W ubiegłym roku wszystkie karnety po raz pierwszy w historii festiwalu wyprzedały się przed rozpoczęciem wydarzenia. Ubiegłoroczny rekord już udało się pobić, ale przez wzgląd na powiększenie Centrum Festiwalowego ostatnia pula karnetów jest jeszcze w sprzedaży. Wyjątkowo, 25 karnetów będzie można kupić także w Centrum Festiwalowym, pierwszego dnia festiwalu. 

Bilety na pojedyncze pokazy w cenie 10 zł będą sprzedawane na wolne miejsca, na kilka minut przed rozpoczęciem seansu. Szczególnie dotyczy to pokazów przedpołudniowych.

Partnerzy festiwalu krytyków

10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja finansowany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Uniwersytetu Łódzkiego - mecenasa festiwalu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. Głównym partnerem wydarzenia jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Partnerzy to Muzeum Kinematografii, Wajda School, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Skrytykuj.pl, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, Good4Frame, KINOrozmowa, CFI Hotels Group, Rumuński Instytut Kultury, Instytut Francuski, Transatlantyk, Młodzi w Łodzi, Drukarnia Arsa, MPK-Łódź, Pracownia Ekspresja, Biblioteka Miejska w Łodzi, Filmowe Odloty, Bolt, Labirynt Festiwal, Stickman Event Management, “EC1 Łódź - Miasto Kultury” w Łodzi oraz Łódź Film Commission.

Czytany 505 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 13:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama