cinema.pl Festiwale

środa, 18 grudzień 2019 18:10

Zakończenie 14. AfryKamery w Warszawie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Festiwal zamknie brytyjski film Ostatnie drzewo, opowiadający historię chłopca nigeryjskiego pochodzenia o imieniu Femi, który spędził szczęśliwe dzieciństwo wychowywany przez matkę zastępczą w Lincolnshire. Został jednak stamtąd zabrany przez biologiczną matkę, z którą zamieszkał w Londynie, gdzie nie może się odnaleźć, nie zna nikogo i gdzie obecna jest przemoc.

I chociaż z czasem wpada w kłopoty i złe towarzystwo, to cały czas walczy ze sobą, aby nie zatracić siebie na zawsze. Reżyser Shola Amoo stworzył niezwykle wzruszający dramat o dorastaniu w środowisku wielokulturowym i problemach z tym związanych, o szukaniu własnej tożsamości i miejsca w świecie.

Galę zamknięcia uświetni koncert zespołu The Afronauts. Muzycy wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii.

Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną a publicznością, tworząc jedność i reprezentując solidarność ludzką, która wypływa w tańcu i muzyce. W repertuarze zespołu, oprócz autorskich kompozycji, znalazły się rdzenne hity afrobeatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany. 

The Afronauts to pierwszy projekt-zespół w Polsce, który wykonuje muzykę w stylu afrobeat, łączący to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Koncert zespołu odbędzie się 19 grudnia o godzinie 22:30 w Kinotce.

 

Czytany 398 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 grudzień 2019 18:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama