cinema.pl Festiwale

piątek, 27 grudzień 2019 12:27

"Liyana" i "Mama Bobo" wygrywają 14. AfryKamerę

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrodę publiczności na 14. odsłonie festiwalu AfryKamera w Warszawie zdobył film w reżyserii Aarona i Amandy Kopp, Liyana. To nowatorska i wyjątkowo poetycka historia o miłości, wytrwałości i nadziei. Najlepszym filmem krótkometrażowym została senegalska produkcja Mama Bobo.  

 

 

Liyana, najlepszy film festiwalu, pokazywany był w sekcji AfroKids. Mali mieszkańcy sierocińca w afrykańskim Królestwie Eswatini pod opieką znanej pisarki tworzą niezwykłą baśń, wyczarowując świat pełen magii, który twórcy filmu powołują do życia na ekranie. Kreują dziewczynkę o imieniu Liyana, a jej przygody odzwierciedlają ich własne przeżycia. Bardzo żywa, niemal malarska animacja ilustruje kolejne, wymyślone przez dzieci zdarzenia z życia dziewczynki: utratę rodziców, wyprawę do nieznanej krainy z ulubionym bykiem, wreszcie próbę uratowania porwanych braci. W efekcie powstało coś zupełnie niezwykłego. To wspaniała przygodowa opowieść, która ma bardzo uniwersalny wydźwięk. Film na ekranach polskich kin pojawi się 3 stycznia 2020 roku.

Nagrodę publiczności zdobył również krótkometrażowy film Mama Bobo. Tytułowa bohaterka to osiemdziesięcioletnia staruszka, znana i lubiana przez wszystkich sąsiadów w Dakarze. Gdy pewnego razu zostaje rozebrany przystanek autobusowy, na który chodzi każdego dnia, aby dojechać na bazar do zmarłego męża, nie potrafi sobie z tym poradzić. Czy ktoś pomoże jej znaleźć drogę do Aliego?

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 grudzień 2019 12:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama