cinema.pl Festiwale

czwartek, 16 styczeń 2020 17:27

13. Mastercard OFF CAMERA – czas start!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Niezależność to wolność wyboru.  Na plakat tegorocznej edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA wraca hasło „Be independent”. Krakowska impreza cały czas idzie pod prąd i promuje kino, które wytycza drogę.

 

Grafika 13. edycji imprezy symbolizuje mnogość cząstek otaczającej nas rzeczywistości, z których każdy układa własną wersję. Tak działa kino niezależne. Festiwal wyróżniają rekordowo wysokie nagrody i promocja niezależnych twórców. W ramach filmowej majówki w Krakowie publiczność z całego świata koncentruje się na kinie odważnym zarówno treściowo i formalnie oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – 100 000 USD, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. Wiele emocji wzbudza również Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w ramach którego najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation. Co roku krakowscy widzowie mogą oglądać również filmy pogrupowane w specjalnych sekcjach tematycznych, podejmujących aktualne kulturowe i społeczne problemy. W programie widzowie znajdą również pokazy specjalne i zaskakujące retrospektywy.

Festiwalowi towarzyszy SerialCon. Co roku perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czekają interesujące prelekcje, dyskusje panelowe i warsztaty przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. O pracy nad serialami opowiedzą zarówno twórcy stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza niej: scenarzyści, reżyserzy i producenci. A już po zmroku i po zakończeniu części dziennej w festiwalowych kinach będzie można obejrzeć zarówno kultowe, jak i premierowe seriale, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Jak z sukcesem namówić do współpracy inwestorów i z ich pomocą zrealizować pełnometrażowy film? O czym pamiętać działając w branży? Również w tym roku w ramach festiwalu Mastercard OFF CAMERA odbędzie się kolejna edycja OFF CAMERA PRO INDUSTRY. Nie zabraknie wiedzy przydatnej każdemu filmowcowi.

Autorem tegorocznego plakatu jest Tomasz Kuczma, projektant graficzny, specjalista od brandingu i komunikacji wizualnej, zdobywca m.in. dwóch nagród Red Dot Design Award, Brand Identity Grand Prix oraz kilku nagród KTR, kompozytor i producent muzyki teatralnej („A Step Away From Them” z wierszami Franka O’Hary), muzyki do gier („Wanderlust”) i reklamowej, twórca instalacji video i animacji oraz wizualizacji koncertowych i teledysków dla takich artystów jak m. in. Nosowska, Hey czy Kroki.

Do zobaczenia w Krakowie od 24 kwietnia do 3 maja. Więcej informacji znajdziecie na www.offcamera.pl

Czytany 620 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 styczeń 2020 17:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama