cinema.pl Festiwale

piątek, 17 styczeń 2020 12:00

Już jest! Plakat 22. Przeglądu „Kino na Granicy”!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” ma już plakat. Bazuje on na symbolice liczby 22. 

 

Projekt oparty na liczbie 22, czyli dwóch dwójkach w parze, nawiązuje do wydarzenia, które rozgrywa partnersko się w dwóch miastach: Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Plakat ma intensywną typografię – żółty i czarny to kolory, które tworzą najmocniejszy kontrast. Ten zestaw barw jest nie tylko najdłużej widziany przez osoby tracące wzrok, lecz również skutecznie przyciąga uwagę odbiorców. Tak samo „Kino na Granicy”, które przyciąga nieskończoną prawie ilością filmów, spotkań, gości. 

- Myśląc o 22. edycji i szukając niebanalnego nawiązania do jednego z tematów tegorocznego festiwalu, a więc sieci i Internetu, postanowiłam poszukać głębiej i wyjść poza stereotypowe znaki @, kabel czy symbolu ikonki wi-fi, od których roi się wszędzie. Jednocześnie chciałam dać organizatorom możliwość jeszcze skuteczniejszego wyjścia w przestrzeń miasta, żeby jak najwięcej osób mogło "wpaść w naszą sieć" i zakosztować dobrego kina oraz cudownej atmosfery – tłumaczy autorka plakatu Iwona Cichy. - Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie plakatu na bazie modułu, który można rozbudowywać w nieskończoność we wszystkich kierunkach — dokładnie tak, jak działa sieć! Ale sam moduł to nie wszystko. Nie byłoby Internetu bez komputerów, a komputerów bez systemów liczbowych i kodowania. Skoro dane można zakodować przy użyciu ciągu powtarzających się cyfr, to dlaczego nie moglibyśmy napisać naszego systemu dwudziestodwójkowego? Systemu zapewniającego dostęp do świetnych filmów, niezapomnianych koncertów i wielu innych atrakcji! Ale Internet to też zagrożenia. Nie bez powodu krawędzie stopni czy niskich sufitów są malowane w żółto-czarne pasy, do czego również nawiązuje kolorystyka plakatu.

Wszystkie szczegóły na stronie www.kinonagranicy.pl i w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/469668910389840/ 

 

RUSZYŁA SPRZEDAŻ I PULI AKREDYTACJI NA 22. PRZEGLĄD FILMOWY „KINO NA GRANICY”. Zakup akredytacji w pierwszym terminie jest gwarancją najniższej ceny. 

Akredytacje są dostępne online tutaj: https://kinonagranicy.pl/pl/akredytacja-konto-uzytkownika?fbclid=IwAR0I0BwXBSmAHnjCyrjfNT8hVoblo2836qDpILGajw6_lhy-A7iSinvCDQQ

22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w dniach 1-6 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2020 12:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama